Zamknij
REKLAMA

Czeka nas burzowa noc. Wiatr do 100 km/h, deszcz, a nawet grad

14:13, 20.05.2022 | mow
Skomentuj Grzegorz Zawiślak - Polish Storm Chaser
REKLAMA

W nocy z piątku na sobotę czeka nas załamanie pogody. Pojawią się superkomórki burzowe. Największym zagrożeniem będzie silny wiatru w porywach do ok. 100 km/h, intensywne opady deszczu do ok. 30-40 mm. Nie można wykluczyć opadów gradu.

W ciągu dnia nie będzie gwałtownych zjawisk jak w nocy z piątku na sobotę. Prognozowane są burze, gdzie lokalnie może pojawić się porywisty wiatr do ok. 70-75 km, i opady deszczu do 10-20 mm.

Późnym wieczorem oraz w nocy mają pojawić się gwałtowne zjawiska obejmujące zachodnią, południową i częściowo centralną Polskę.

W nocy, wejście burz ma nastąpić od zachodu, początkowo na Pomorzu z obecnym tam centrum niskiego ciśnienia, a następnie na południowym-zachodzie i zachodzie kraju. Burze będą przemieszczać dosyć szybko. Ich aktywność potrwa do rana.

Odpowiada za to złą pogodę aktywny niż znad Niemiec, którego trajektoria ma przebiegać przez północną Polskę. Wraz z nim do kraju wkroczy ciepła, niestabilna masa powietrza, którą wypierać będzie szybko przemieszczający się front chłodny. Za nim napłynie świeża masa powietrza polarnego morskiego. Wspomniany niż będzie przemieszczał się dosyć szybko.

 

(mow)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%