Zamknij
REKLAMA

Zmarł Tadeusz Ciesiółka, szef Ośrodka Interwencji Kryzysowej

14:11, 12.06.2022 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Tadeusza Ciesiółki, kierownika OIK-u w Krotoszynie.


Odszedł 11 czerwca w wieku 68 lat.  
Pracował na rzecz ofiar przemocy domowej w Ośrodku Interwencji Kryzysowej działającym w ramach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie. Pomagał też ludziom uzależnionym od alkoholu, dzięki czemu wielu z nich wyszło na prostą. 
W Krotoszynie był znanym i powszechnie szanowanym człowiekiem. Swoje obowiązki wykonywał z wielkim zaangażowaniem, mając na względzie dobro drugiego człowieka. Był laureatem tytułu "Krotoszynianin Roku" przyznawanego przez kapitułę "Rzeczy Krotoszyńskiej". 
Współtworzył wiele pożytecznych inicjatyw. Od stycznia 2009 r. pełnił funkcję kierownika Zespołu Interwencji Kryzysowej w związku z utworzeniem Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Zdunach, który stworzył od podstaw.

Był doceniany nie tylko na naszym terenie. W 2009 r. Ciesiółka znalazł się w pięcioosobowej grupie ekspertów, która wypracowywała wspólną strategię dla ośrodków wsparcia ofiar przemocy w całej Polsce.

W 2010 r. Zespół Pogotowia “Niebieska Linia”  przyznał mu wyróżnienia “Złoty Telefon”, przyznawane osobom, które przyczyniły się do zmian społecznych w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie lub ze szczególnym zaangażowaniem stawały w obronie osób krzywdzonych.
Lista jego dokonań jest o wiele dłuższa. 

Tadeusza Ciesiółkę pożegnał m.in. Juliusz Poczta, przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego. 

- Głęboka niesprawiedliwość losu, że przedwczesna śmierć odebrała Tadziowi możliwość dalszego czynienia dobra, gdy tak wiele miał jeszcze do podarowania światu  - napisał na swoim profilu Facebookowym J. Poczta.

Żegnają go również inni krotoszynianie, którzy mieli okazję z nim współpracować.


- Dziękuję za wszystko co dla mnie zrobiłeś i nauczyłeś pomagać innym - napisał w mediach społecznościowych jeden z nich.
 

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

AluAlu

4 0

😥😥😥😥😥 16:04, 12.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Syntax Syntax

5 0

Bardzo duża strata, to był właściwy człowiek, na właściwym miejscu. Żal i smutek 😢 14:14, 13.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

izaiza

2 0

ostatnio Krotoszyn traci najlepszych: Ciesiołka, Jacek Kępa, nie ma i nie będzie już takich społeczników.. 16:50, 14.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%