Zamknij
REKLAMA

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Krotoszyna [ZDJĘCIA]

13:47, 16.06.2022 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

Po dwóch latach przerwy odbyła się miejska procesja eucharystyczna.

Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Miejska procesja rozpoczęła się w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie. Trasa procesji wiodła następnie ulicami: ks. Jerzego Popiełuszki,  ul. Sienkiewicza, Piastowską,  Placem Jana Pawła II, na Mały Rynek oraz ul. Rynkową na Rynek. 

 

Na końcu uroczystości przy krotoszyńskim Ratuszu została odprawiona msza św.

W procesji brali udział  wierni, dzieci pierwszokomunijne, poczty sztandarowe, kapłani. Uroczystość miała piękną i podniosłą oprawę.

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Marian J.CMarian J.C

0 4

Taka długa ta droga i odnosi się wrażenie jakby przekroczyła granice z Ukrainą. Krotoszyn i Ukraina to jak matka i córka czy ojciec i syn. Przybieranie obcej tożsamości rozpyli miłość według krotoszyńskiej władzy. Polska czyżby umierała a szczególnie Krotoszyn i zagłada zagląda naszej władzy w oczy a Ukraina wspomoże odbudować.
Budujcie na podstawie Ukrainy a najpierw od zalążka krotoszyńskiej władzy a potem żądajcie od mieszkańców Krotoszyna. 17:37, 16.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

0 1

Czerwone oceny ale nie mam sobie nic do zarzucenia. Może wynikać, ze czerwoni mają złą wizie wobec Ukrainy ale tak już, że nie każdemu na rękę jest pobyt uchodźców z Ukrainy.
Władze Krotoszyna są w siódmym niebie i uważają, że taka mieszanka ludności z Ukrainy jest wskazaniem. A nawet sam Burmistrz uważa według tej gazety, że uchodźcy to przyszłość Krotoszyna. 02:20, 17.06.2022


0%