Zamknij
REKLAMA

Posłowie PO Urbaniak i Grupiński nie zostawili na rządzących suchej nitki

19:16, 17.06.2022 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

W sali Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie odbyło się spotkanie z posłami Platformy Obywatelskiej - Jarosławem Urbaniakiem i Rafałem Grupińskim, przewodniczącym wielkopolskich struktur PO.

 

 

Parlamentarzyści przyjechali do Krotoszyna 14 czerwca w ramach zaplanowanego przez Platformę Obywatelską tysiąca spotkań na terenie całego kraju.

 

Wdrożymy program naprawczy

Rafał Grupiński ostro skrytykował 7 lat rządów PiS-u i obwinił to ugrupowanie o rosnącą  inflację, drożyznę oraz utratę międzynarodowej pozycji Polski:

– Wszyscy odczuwamy koszty złej polityki. Obecna ekipa korzystała do niedawna z dobrej koniunktury, jaką  wypracował poprzedni rząd. Doszły jeszcze duże programy socjalne, które są tylko formą przekupstwa ludzi ich własnymi pieniędzmi. Kiedy zaczęły się problemy, możemy zobaczyć, jak szwy pękają na tym państwie. Skutkiem rozdawnictwa jest wysoka inflacja. Widać, że politycy PiS-u nie mają żadnego pomysłu, aby zatrzymać ten proces. Drugim poważnym problemem jest utrata mocnej pozycji na arenie międzynarodowej. Polska jest na marginesie Europy. Mamy ciągłe spory, nakładane są na nas kary. Przygotowujemy program naprawczy, który wdrożymy, gdy tylko odbierzemy władzę PiS-owi. Mieliśmy dwa wielkopolskie kongresy programowe.

 

O kilka tysięcy procent!

Poruszono też kwestię wysokich cen paliw. Politycy największej partii opozycyjnej przypomnieli, że w czasach największego kryzysu, gdy premierem był ich lider Donald Tusk, cena baryłki ropy była podobna jak obecnie. Tymczasem spółka Skarbu Państwa, jaką jest Orlen, podniosła opłatę rafineryjną (za przetworzenie surowej ropy w paliwa) o kilka tysięcy procent. – I dlatego mamy na stacjach benzynowych paliwo po 8 zł za litr. Dziś zarówno Orlen, jak i drugi państwowy koncern  paliwowy, Lotos, osiągają historycznie najwyższe zyski. Oczywiście, zostanie to przez budżet państwa skonsumowane poprzez zabranie dywidend. To mechanizm socjalistyczny – powiedział Jarosław Urbaniak.

 

Samorząd i edukacja

W spotkaniu uczestniczyli radni - Dariusz Rozum (rada powiatu) i Sławomir Augustyniak (rada miasta) - oraz lokalni przedsiębiorcy zrzeszeni w Krotoszyńskiej Izbie Rzemieślniczej, a także członkowie i sympatycy PO. Prosili parlamentarzystów, żeby zaangażowali się bardziej w obronę samorządowców i skoncentrowali  na naprawie edukacji.

– Dręczy mnie, że programy nauczania są przeładowane i tak naprawdę nie ma profilowania w starszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci są przemęczone, bo po zajęciach lekcyjnych odrabiają zadania domowe i prawie nie mają czasu na realizowanie pasji – stwierdził radny Rozum.

Krotoszynianie apelowali do posłów, aby w dyskusjach ze swoimi adwersarzami politycznymi posługiwali się argumentami, a emocje trzymali na wodzy. – Dajcie sobie spokój z kłótniami w telewizji i biciem piany – powiedział S. Augustyniak.

 

Zabrali a teraz oddają

Podkreślił konieczność edukowania Polaków w zakresie finansów publicznych.

– Rządzący łatwo wręczają pieniądze, które wcześniej nam zabrali. To nie są prezenty dawane z oszczędności czy z własnych kieszeni polityków. To pieniądze zabrane samorządom. Obywatelom należy to wyjaśniać – zauważył.

Poseł Grupiński poinformował, że w poprzedniej kadencji jego ugrupowanie przygotowało projekt ustawy o obowiązkowym wpisywaniu do każdego aktu prawnego finansowych skutków dla samorządów. - Mam nadzieję, że będzie to jeden z pierwszych aktów, który wyjmiemy z pisowskiej zamrażarki sejmowej - stwierdził.

Jak dodał, PO chce też, aby pieniądze pozostawały w samorządach, a nie wędrowały via Skarb Państwa i wracały do nich, "tracąc wiele ze swej wartości".

Poseł odniósł się do Polskiego Ładu, w którym jego zdaniem wnioski rozpatrywane są nie według określonych kryteriów, lecz według sympatii politycznych. 

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

TomiTomi

13 4

Dzikie tłumy... Nie powstrzymamy już tego. Mistrzowska manipulacja danymi. Sami znajomi i rodziny. Inflacja problemem tylko Polski...? Sprawdźcie wolumin zyskow Orlenu. A nie. To wymaga. Lepiej wierzyć na ślepo antpolskim politykom co w latach 90 oddali pół naszego przemysłu a przez 8 lat rządów nie widzieli mafii watowskich itd... Nagle mają receptę? Ktoś w to może wierzyć? 20:34, 17.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

0 6

W Krotoszynie żadna partia polityczna nie jest bez winy. W komentarzach pod pewnymi artykułami zostało nadmienione znaczenie humanitaryzmu w Krotoszynie. Odezwały się głosy pod niebiosa, że humanitaryzm to mamy czy ma się w tak zwanej d.... czyli gdzieś. A to oznacza, że w pewnych okolicznościach okrucieństwo czy inne zdarzenia biorą przewagę i jest to niedopuszczalne w ustroju demokratycznym.
Humanitaryzm i czy w ogóle jest i wynikło, że poszczególne urzędy w Krotoszynie uważają humanitaryzm za zbędny.
Zęby partie polityczne i urzędy jak np. Policja i inne działały prawidłowo to koniecznie jest unormowanie znaczenia humanitaryzmu i jest nadzwyczaj konieczne na obecnie wynikły czas.
20:53, 17.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

0 1

Żeby partie polityczne i urzędy jak np. Policja i inne działały prawidłowo to koniecznie jest unormowanie znaczenia humanitaryzmu i jest to nadzwyczaj konieczne na obecnie wynikły czas. 21:03, 17.06.2022


Pedagog-kulturysta Pedagog-kulturysta

7 0

Ma rację radny Rozum. Patrząc na przybyłych posłów, to chyba nie tylko program w szkole mieli przeładowany. 12:11, 18.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

rozumowatyrozumowaty

0 0

rOZUM to jest NIKT 21:46, 19.06.2022


niknik

4 0

ten rozum mia ł loz do 20 niech powie pochwali sie przeszoscia ł 20:11, 18.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wiswis

0 0

wuja sylwek swiecił za niego wiem otym 11:23, 19.06.2022


REKLAMA
0%