Zamknij
REKLAMA

Droga krajowa do Ostrowa zostanie zmodernizowana. Gdzie i kiedy zaczną prace?

10:26, 31.07.2022 | lem
Skomentuj ZDJĘCIE POGLĄDOWE - Pixabay.com
REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu ogłosiła, że rozbudowana zostanie droga krajowa nr 36 na trasie Krotoszyn-Ostrów. Koszt realizacji inwestycji wyniesie 6 mln 724 tys. zł.

 

W przetargu najkorzystniejsza okazała się oferta firmy COLAS Polska Sp. z o. o. Jeśli nie wpłynie odwołanie, to z firmą zostanie podpisania umowa. Termin realizacji prac wynosi 112 dni od dnia zawarcia umowy.

Roboty drogowe będą prowadzone od Krotoszyna w stronę Ostrowa Wlkp. Zostaną podzielone na dwa etapy, ale szczegóły – jak powiedziała Alina Cieślak, rzeczniczka prasowa poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad – zostaną nam przekazane 2 sierpnia. Z planu orientacyjnego inwestycji wynika, że chodzi o odcinek Mazury-Ostrów.

Remont ruszy już w tym tygodniu.

– Prace rozpoczną się 3 sierpnia. Utrudniania będą polegały na ograniczeniu prędkości do 40 km/h, zwężeniu jezdni do jednego pasa i wprowadzeniu ręcznego sterowania ruchem.  W porze nocnej będzie wprowadzony ruch wahadłowy sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej – przekazał nam Marcin Kucharczak, zastępca naczelnika wydziału zamówień publicznych w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu.

Zakres prac obejmie: wzmocnienie istniejącej konstrukcji nawierzchni jezdni, ułożenie nowej konstrukcji nawierzchni, przebudowę poboczy, zjazdów oraz pozostałych elementów infrastruktury drogowej, przebudowę odwodnienia drogi oraz zamontowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu (bariery ochronne, nowe oznakowanie pionowe i poziomie).

Do podstawowych celów realizacji tej inwestycji zalicza się poszerzenie jezdni do 7 m oraz przebudowę skrzyżowań poprzez budowę lewoskrętów, zwiększenie nośności nawierzchni do 11,5 t na oś, a także poprawę bezpieczeństwa ruchu wszystkich użytkowników drogi.

(lem)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

obserwatorobserwator

0 0

aby nie kopali glebokich odwodnien (rowow) bo jak wylecisz z drogi i wpadniesz to o wlasnych silach pasazerowie nie wyjda a jak bedzie wysoki stan wody to sie utopia 19:38, 01.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

iraira

0 0

Czyli są pieniądze na DK36 ... a w samym mieście nic, nawet pasów nie wymalują! Gdzie są władze Krotoszyna/Powiatu (...słomę zbierają po żniwach?) 11:35, 02.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%