Zamknij
REKLAMA

Spaliła się stodoła niedaleko Rozdrażewa

12:31, 02.08.2022 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj foto. SZ.SIKORA
REKLAMA

Ogień objął wnętrze obiektu, w którym znajdowały się konie oraz balotów słomy i siana.

 

29 lipca o godz. 21.35 do wsi Trzemeszno, gdzie płonęła stodoła, dyżurny z komendy straży pożarnej wysłał dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz pojazdy gaśnicze z jednostek OSP Koźmin, OSP Czarny Sad  i OSP Rozdrażew. W akcji udział brała także grupa operacyjna z komendantem powiatowym PSP w Krotoszynie Markiem Kalakiem na czele.

Strażacy podali cztery prądy gaśnicze wody, prowadząc działania w natarciu na palące się wnętrze stodoły oraz obronie pozostałej części obiektu. Do działań wykorzystano podnośnik hydrauliczny, kierując prąd wody na palącą się więźbę dachową.

–  Po stłumieniu pożaru do wnętrza obiektu weszli strażacy celem dogaszenia ognia  oraz przeszukania obiektu pod kątem osób poszkodowanych bądź zagrożonych – mówi st. asp. Mateusz Dymarski, zastępca rzecznika Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie.

W dalszej kolejności budynek przewietrzono i oddymiono, zwiększając komfort pracy ratowników. W celu całkowitej likwidacji zagrożenia pożarowego materiały palne zgromadzone w stodole zostały przegarnięte i dogaszone.

Działania strażaków na miejscu akcji wspierali funkcjonariusze policji, zabezpieczając teren przed dostępem osób postronnych. Interwencja jednostek ochrony przeciwpożarowej trwała łącznie prawie 3 godziny.

Przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona.

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%