Zamknij
REKLAMA

BuskerBus 2022. Wielu artystów z całego świata zobaczymy po raz pierwszy!

09:08, 04.08.2022 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj Zeszłoroczne popisy cyrkowców występujących pn. Duo padelle
REKLAMA

Co łączy Wrocław, Zieloną Górę i Krotoszyn? Niesamowity festiwal uliczny BuskerBus! W dniach 26-28 sierpnia artyści będą występować na krotoszyńskim Rynku. W swoich autorskich spektaklach czerpią z dobrze znanych, jak i tych mniej oczywistych gatunków i technik cyrkowych, muzycznych, teatralnych i tanecznych.

 

XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus zapowiada się pasjonująco. To będzie podróż w nieznane nawet dla stałych uczestników Festiwalu. Dyrektor artystyczna Małgorzata Węglarz zaprosiła artystów ze Stanów Zjednoczonych, Urugwaju, Chile, Argentyny, Litwy, Hiszpanii, Wenezueli, Włoch i innych krajów. Większość z nich wystąpi w Polsce po raz pierwszy.

Różni ich kraj pochodzenia, doświadczenie i dziedziny, w których się specjalizują. W programie są spektakle absolwentów szkół cyrkowych w Rosario, Sztokholmie, w Turynie, jak i samouków, którzy całe życie poświęcili tworzeniu jak najlepszych pokazów.

Nie zabraknie podnoszeń akrobatycznych, żonglerki, iluzji, autorskich piosenek, i wielu innych propozycji, które docenią widzowie w każdym wieku.

W tegorocznej edycji publiczność będzie miała okazję docenić kreatywność performerów, umiejętności techniczne oraz wykorzystywanie rekwizytów i trików do opowiadania historii.

„Najtrudniejsze sztuczki nie wystarczą bowiem, by zdobyć uznanie publiczności. Na scenie ulicznej równie ważne są charyzma i umiejętność budowania więzi z widzami” – czytamy w materiałach prasowych BuskerBusa.

Uczestnicy festiwalu nie trzymają się ściśle scenariusza. Improwizacje, wykorzystywanie nowych miejsc jako inspiracji oraz angażowanie widzów to ich codzienność. Pokaz tego samego artysty może być więc za każdym razem innym przeżyciem.

BuskerBus to jednak nie tylko okazja na obejrzenie wykonawców z całego świata, ale także na rozmowy do rana, wymianę umiejętności i doświadczeń, a nawet wspólne występy w klubach festiwalowych podczas otwartej sceny.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale jeśli spodoba Nam się pokaz, zgodnie z tradycją teatrów ulicznych, możemy wrzucić artystom pieniążek do kapelusza.

 

Strona: https://www.buskerbus.com/

Facebook: https://www.facebook.com/buskerbusfestival/

Instagram: https://www.instagram.com/buskerbusfestival/

Wydarzenie:  https://www.facebook.com/events/4937729512974594

Zdjęcia z BuskerBusa 2021 w Krotoszynie:

[FOTORELACJA]672[/FOTORELACJA]

 

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%