Zamknij
REKLAMA

Uroczyste wręczenie dyplomów czeladniczych w Krotoszyńskiej Izbie Rzemieślniczej

12.45, 15.09.2022 Sebastian Pośpiech
Skomentuj foto J. GŁODAS "RK"
REKLAMA

W uroczystości uczestniczyło 20 absolwentów szkół zawodowych - spośród 250 osób zdających egzamin czeladniczy - którzy uzyskali ocenę celującą lub bardzo dobrą.

 

W sali zasiedli młodzi ludzie, którzy zdobyli następujące zawody: cukiernik, kucharz, elektronik, operator obrabiarek skrawających, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych.

– Moi drodzy, rozpoczęliście naukę trzy lata temu, podpisując umowę o praktycznej nauce zawodu. Było to dla was nowe doświadczenie. Nikt wówczas nie spodziewał się, że na drodze do nauki zawodu spotkacie na tyle przeciwności, które zarówno dla was, jak i dla nas były nowością. Nie mieliście możliwości w pełni, tak jak poprzednie roczniki, uczestniczenia w nauce zawodu. Nie było zajęć, nie można było uczestniczyć w niektórych kursach, były zawieszone praktyki u pracodawców. Ta grupa, która dziś tutaj zasiadła, pokonała wszystkie przeszkody. Liczę na to, że my, jako Izba Rzemieślnicza i jako Cech Rzemiosł, stoimy dla was - drodzy czeladnicy i być może przyszli mistrzowie - otworem – powiedziała Daria Szpurtacz, dyrektorka biura Cechu Rzemiosł Różnych.

Następnie życzyła im sukcesów, rozwoju zawodowego i spełnienia marzeń w dalszej drodze życia.

Pasowaniem na czeladnika zajął się zastępca prezesa Krotoszyńskiej Izby Rzemieślniczej - Marek Pauliński. Świadectwa czeladnicze oraz ozdobne dyplomy i upominki wręczali prezes KIR Karol Januszkiewicz, dyrektor Szpurtacz oraz przewodniczący komisji egzaminacyjnych.

Młodzież otrzymała dyplomy potwierdzające zdanie egzaminu czeladniczego oraz upominki. Po części oficjalnej poczęstowano młodych tortem upieczonym w krotoszyńskiej cukierni Łyskawa.

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (11)

Marian J.CMarian J.C

1 5

A tak nieco odmienny komentarz.
Jak dziś podają media na temat piosenkarki DODA. W 2009 roku obraziła Pismo Święte przez pewne stwierdzenia. Warszawski sąd ukarał piosenkarkę grzywną 5000 zł. Jak podają media nie pomogły w Polsce odwołania i wyrok utrzymano w mocy.
Piosenkarka wniosła sprawę do Strasburga i uznano, ze wolność słowa ma znaczenie. Zatem Polska na mocy decyzji Strasburskiej musi wypłacić 10 tysięcy EURO odszkodowania - piosenkarce.
Polsko bądź rozsądniejsza jak i również politycznie bo nie mamy zamiaru ginąć za bezczelność.
Bezczelność polityczna jest nadmiarem pychy a pycha to zguba polskiej wartości.
16:22, 15.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

0 3

Czytając Pismo Święte Starego i Nowego testamentu to życie staje się bardziej zrozumiałe.
Ale z wyroku w Strasburga wynika że można wyrażać się w sposób niegodny i podważać teze.Tresc Pisma Sw.dla niektórych osób może być niezrozumiała i nie pojętą i źle się wyrażanie nie może być obraza uczuć religijnych.
Tak to wynika.
09:11, 16.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

0 3

A co do samej tej uroczystości jak i pomieszczenia Izby Rzemieślniczej.
Jak niemal każdemu mieszkańcowi wiadomo, że Krotoszyn słynie ze złych nawyków. Upokarzanie bez powodu i przyczyny jest główną wadą krotoszynian. Dlaczego tak się dzieje i wynika, że co stare to nie rdzewiało a wbija szpile w teraźniejszość a co gorsze sprawia złą wizje przyszłości.
Nowi czeladnicy dobrze by było a żeby nie naśladowali zła wynikłego z tego forum jak i ze społecznej nieżyczliwości. Społeczna nieżyczliwość jest mianem wpojonego zła z lat przeszłych o różnym kontekście. Czasopismo Rzecz - krotoszyńska nie panuje nad tym forem i żeruje na złych wyczynach internautów. Wynikłe poniżania z tego forum stwarzają upodlenia i życie staje się krawędzią, które spycha internautę na margines. Śledzenie internauty i wyciąganie z jego myśli danych o różnych upodobaniach jest nie eleganckie i zdradzieckie.
Bądź krotoszynianie tego miasta i powiatu ostoją dobra i wzajemności to i lepiej będzie nam wszystkim. 21:13, 16.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

0 1

Dziś można było obejrzeć w telewizji otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej.
Widowisko jak w teatrze telewizyjnym.
Kilka razy pisałem w moich komentarzach, że ważniejsza jest przyjaźń miedzy narodami. Otwarcie tej inwestycji pokazuje, że dla Polski jest ważniejsza nie przyjaźń, która już miała miejsce z Rosja a obecnie zastąpiło to i z Niemcami.
Staliśmy się sobkami politycznymi i armią na śmierć i życie.
A dalej to szabla w rękę - kto na nas - idziemy. 19:31, 17.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

1 2

Czytając pismo można stwierdzić, pan Bóg kocha bogatych, biednymi się brzydzi. Są jak smród zalegający na spichlerzowych półkach. Dlatego chlubą dla Pana jest bogaty człowiek który daje dużo od siebie poprzez wspomaganie takich dzieł, jak radio Maryja i najcudowniejsza telewizja Polsat. I mówiąc o miłości w piśmie świętym miłość pozwala na zazdrość pychę chciwość nieczystość, zdrada w popluchu codziennego życia jest niczym jak zdrada żony z kominiarzem. Pan Bóg powołał księży na stanowisko kapłanowi prowadzenia czarnych owiec do domu swojego w piekle... Niebo nie istnieje...kaplan ma *%#)!& po to by tak jak mówi pismo Święte bądźcie płodni i rozmnażajcie się a uczynicie sobie ją jako odddana. Bądźcie jak Marian płodni i pijcie i jedzcie a spożywajcie a po trumnie nie zygajcie... Słowo na niedzielę 09:07, 18.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.C inne I.PMarian J.C inne I.P

0 1

Komentarz Marian J.C z godz. 09.07 z dnia 18.09.2022 jest podkładka pod autentyczność występujących pod tym artykułem komentarzy.
Proszę redakcje tego forum względnie Policje ale z poza powiatu Krotoszyn o udostepnienie I.P tej osoby. Treść komentarza jest celowa i mija się z prawdą i demoralizuje społeczność.
ŻADAM PRZEPROSIN OD TEJ OSOBY KOMENTARZA Marian J.C z godz. 09.07. z dnia 18.09.2022, która jest celową podkładką. A Redakcja i Policja wzywa się do podjęcia odpowiednich czynności wobec komentarza o pseudonimie Marian J.C z godz. 09.07 z dnia 18.09.2022. 13:23, 18.09.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Marian J. CMarian J. C

0 0

Wzywa się obywatela Mariana o innym IP o oddelegowanie się do psychiatry celem wdrożenia celowego leczenia wraz z zawiezieniem go przez wóz opancerzony do najbliższego zakładu do milicza... Tam będzie dalej wykładał swoją chora religie jakka jest jego miłość do jego Boga i alkoholu 13:55, 18.09.2022


Marian J.C inny I.PMarian J.C inny I.P

0 0

Dotyczy to komentarza licząc od góry 5 piątego.
Albo licząc od dołu poprzedniego. 14:02, 18.09.2022


Marian J.C inny I.PMarian J.C inny I.P

0 0

Komentarz również Marian J.C pod tym komentarzem jest też podkładka. 14:09, 18.09.2022


Krycha Krycha

0 0

Marian a wagiel już sobie na zimę kupiłeś czy jak zawsze cała dotacje z powiatu przepił es 13:56, 18.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HeniekHeniek

0 0

Marian nie dostanie żadnej dotacji krycha Marian mieszka pod opieką urzędu w dps lewiatan 13:57, 18.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%