Zamknij
REKLAMA

Beata Maj nowym dyrektorem szpitala. Pokonała trzech kontrkandydatów

12.18, 23.09.2022 Sebastian Pośpiech
Skomentuj foto SPZOZ KROTOSZYN
REKLAMA

Nowym dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie została kobieta, która kierowała szpitalem tymczasowo. Komisja konkursowa podjęła jednogłośną decyzję o wyborze na to stanowisko Beaty Maj.

 

Poprzednia dyrektorka Iwona Wiśniewska kierowała krotoszyńskim szpitalem od września 2020 r. Na początku czerwca tego roku Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego zwolnił ją z powodu utraty zaufania i braku dobrej komunikacji z załogą. Została wysłana na zaległy urlop pełniąc formalnie funkcję dyrektorki jeszcze do 31 lipca. Pełnienie obowiązków powierzono jej zastępczyni Beacie Maj.

Do konkursu zgłosiło się pięć osób: Julia Andrzejewska z Warszawy, Krzysztof Garczarek z Opalenicy, Dominik Ignaczak (Baszków), Beata Maj (Zbiersk) i Krzysztof Wywrot (Świebodzice). Do drugiego etapu naboru zakwalifikowano cztery osoby, odrzucając Wywrota z powodu niespełnienia warunków formalnych.

21 września odbyły się rozmowy kwalifikacyjne. Po wysłuchaniu kandydatów i odpowiedzi na pytanie zadane przez komisję zarządzono przerwę. – To nie jest łatwa decyzja, którą można podjąć w pięć minut – mówili nam członkowie gremium wybierającego dyrektora. Obrady wznowiono następnego dnia. Komisja wskazała na Beatę Maj. Werdykt był jednogłośny.

- Pani Beata Maj zaprezentowała podczas rozmowy bardzo szczegółowo założenia koncepcyjne funkcjonowania Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie w zakresie spraw organizacyjnych, ekonomicznych, zatrudnienia i jakości świadczonych usług. Doświadczenie zawodowe w zarządzaniu, a zwłaszcza treść zaprezentowanej koncepcji zdecydowało o jednogłośnym wyborze komisji - poinformował Tadeusz Stefaniak,przewodniczący komisji konkursowej.

27 września zbierze się Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego, który przyjmie uchwałę o powołaniu Beaty Maj na stanowisko szefowej SPZOZ-u z dniem 28 września.

– Ustalona zostanie wysokość wynagrodzenia nowej dyrektor, która wyniesie czterokrotność średniej pensji krajowej – powiedział nam Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński.

Beata maj w swojej karierze pracował m.in. w MZK w Ostrowie Wlkp., a w latach 2014-16 była członkiem zarządu Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

PrezesPrezes

12 3

Czyli nic się nie zmieni 13:07, 23.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnkaAnka

14 1

Wypowiedź starosty odnośnie pensji : 4 krotność średniej krajowej - MIEJ ODWAGĘ POWIEDZIEĆ : 27 112 BRUTTO ! - brak słów, ale wybory za pasem 13:32, 23.09.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Marian JCB Marian JCB

2 13

W czym ty masz problem zazdrościsz komuś ile będzie zarabiał.... Trzeba było kurna startować i nie narzekać oraz komuś zazdroscic. Czegoś tu nie rozumiem jesteś tak zawistna jak Twoja matka co dupy daje na każdej ulicy *%#)!& tępa baba 14:30, 23.09.2022


Rozum Rozum

1 1

Marian JCB widac po twojej wypowiedzi jakim rynsztokiem jesteś więc spłyń z tego forum do oczyszczalni ścieków.jak był wybierany poprzedni kandydat każdy wie więc można spodziewać się że tym razem było to samo. 08:10, 25.09.2022


YzYz

14 2

Jeżeli szpital obecnie ma problemy, za które osoba pełniąca w nim jedną z głównych funkcji również odpowiada, to jest kuriozalne, żeby ją wybierać. Chyba, że chce się utrzymać to co jest, to ok, widać pracownicy i mieszkańcy nie zasługują na lepiej zarządzany szpital. Poza tym trudno, żeby nie przedstawiła szczegółowej koncepcji funkcjonowania szpitala, jeżeli w odróżnieniu od pozostałych kandydatów ma dostęp do najaktualniejszych i kompletnych danych. Ręce opadają. 14:49, 23.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Syntax Syntax

4 0

Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno. 17:10, 23.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NowaNowa

2 2

Jest z Krotoszyna to przynajmniej nie ucieknie po roku do większego miasta 19:06, 23.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian Marian

0 0

Do pseudonim rozum do rynsztoku to powinieneś ty już dawno spłynąć z twoja rodzinka nieudaczniki życiowe zyrujacy na ludzkiej krzywdzie. To wam wychodzi najlepiej. Nie pozdrawiam a swoje mądrości zostawcie dla siebie buraki jedne 11:36, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%