Zamknij
REKLAMA

Konkursy w SP7 z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia

13.22, 17.11.2022 Sebastian Pośpiech Aktualizacja: 13.32, 17.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

W roku szkolnym 2022/2023 Szkoła Podstawowa Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Jordana w Krotoszynie przystąpiła do wojewódzkiego projektu Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu pn. „Wiem, nie biorę - jestem bezpieczny”.

 

Działając szerzej w tym zakresie szkoła wraz  z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krotoszynie zorganizowała akcję promująca profilaktykę antynikotynową z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, który przypada 17 listopada.

W szkole zostały zorganizowane pogadanki nt. szkodliwości palenia papierosów , e-papierosów oraz dopalaczy. Szkolni Liderzy Zdrowia Lena Filipiak, Julia Horyza i Zofia Król uczennice klasy VIII przeprowadziły prelekcje dotyczące szkodliwość palenia papierosów tradycyjnych, e-papierosów i nowatorskich wyrobów tytoniowych w klasach VI A, VI B, VI C. Uczennice przygotowały również dla każdego ucznia krzyżówkę z hasłem „Stop paleniu” oraz rebus ph. „Nie wymuszaj na dziecku biernego palenia”.

W ramach projektu w szkole zorganizowane zostały 4 konkursy plastyczne. Dla klas I-III ph. „Mamo, tato nie pal”, w którym wzięło udział 22 uczniów. Dla klas IV-VI odbył się konkurs ph. „Plakat antynikotynowy”, w którym wzięło udział 12 uczniów. Uczniowie klas VII- VIII układali natomiast hasła reklamowe nakłaniające do rzucenia palenia (4 osoby). Konkurs dla wszystkich uczniów dotyczył wykonania antynikotynowej gazetki klasowej.

17 listopada w placówce oświatowej na osiedlu Parcelki Renata Drygas z krotoszyńskiego sanepidu oraz st. asp. Paulina Potarzycka z krotoszyńskiej komendy poprowadziły pogadanki i warsztaty antynikotynowe dla klas szóstych i siódmych. Podczas spotkania dzieci poznały skład papierosów, e-papierosów, ich specyfikację działania oraz zgubne skutki stosowania wszelkiego rodzaju środków psychoaktywnych. Uzmysłowiono dziewczętom i chłopcom jak ważne jest odmawianie rówieśnikom i starszym kolegom zażywania tych środków.

W tym dniu rozstrzygnięto również konkursy o tematyce antynikotynowej, wręczono dyplomy oraz nagrody za zajęcie pierwszych trzech miejsc. Prace konkursowe zostały wywieszone na gazetkach przy sekretariacie i pokoju nauczycielskim.

- Gorące dziękujemy Agnieszce Wiertlewskiej za przygotowanie ww. akcji oraz za całokształt działań jako koordynator szkolny na rzecz współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krotoszynie i angażowaniem się w szereg projektów promujących zdrowy styl życia  wśród uczniów Szkoły Podstawowej Nr 7 w Krotoszynie – powiedziała Renata Drygas. 

 

WYNIKI KONKURSÓW

Kl. I-III ph. „Mamo, tato nie pal”

1. Oliwia Paździoch (kl. IIA)

2. Antonina Pawelczak (IIB)

3. Zofia Nowacka klasa (IA) i Mateusz Marszałek (IIA)

 

Kl. IV-VI ph. „Plakat antynikotynowy”

1. Adrianna Synowiec (VA)

2. Jakub Wójcik klasa (IVB)

3. Nikola Banaszak klasa (IVA)

 

Kl. VII-VIII - Hasła nakłaniające do rzucenia palenia

1. Julia Krzyżaniak (VIIIC) i Kornelia Krzyżaniak (VIIA)

2. Luiza Szczublewska (VIIA), Wiktoria Sobańska (VIIA)

 

Konkurs na gazetkę klasową

1. Kl. IVA

2. Kl. VA

3. Kl. VB

(Sebastian Pośpiech)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%