Zamknij

Fast food na diecie ketogenicznej?

18:04, 19.11.2022 . Aktualizacja: 12:08, 05.12.2022
Skomentuj

 

Czy wiesz, że dania typu fast food to najpopularniejszy z grzechów na diecie odchudzającej? Po kilku tygodniach, a czasem nawet dniach wyrzeczeń, naprawdę ciężko oprzeć się zapachowi świeżej pizzy czy wspomnieniu o smaku świeżo wysmażonego burgera czy dobrze doprawionego kebaba. Rozwiązaniem tego problemu jest dieta ketogeniczna, która nie zmusza do rezygnacji z ulubionych dań. Wystarczy zastąpić je wersjami ketogenicznymi, czyli pozbawionymi nadmiaru węglowodanów. Chcesz wiedzieć więcej? [materiały partnera].

 

Dieta ketogeniczna - o co w tym chodzi?

To dieta o wysokiej zawartości tłuszczu pochodzącego z dobrych źródeł i niskiej zawartości węglowodanów. Mowa o 75% tłuszczu i 5% węglowodanów oraz 20-25% białka w dziennym rozkładzie składników makro.

Węglowodany, które spożywamy w nadmiarze, odkładają się w naszym organizmie w postaci tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak dlatego, że energia, której nie spalamy na bieżąco, musi być magazynowana i tak się dzieje - widzimy to w postaci nadprogramowych kilogramów tłuszczu. Ograniczenie ich spożywania powoduje, że organizm sięga po własne zapasy i spala nagromadzony tłuszcz, by pozyskać z niego energię.

Dieta ketogeniczna jest dowodem na to, że organizm wcale nie potrzebuje węglowodanów do działania, a tę ilość, której potrzebuje, jest w stanie samodzielnie wytworzyć. To tłuszcz jest najlepszym i najbardziej wydajnym paliwem. Oczywiście nie należy spożywać go zbyt dużo, ale spokojnie - na diecie ketogenicznej bardzo szybko można zaspokoić głód, a więc nie potrzeba przekąsek czy bardzo dużych porcji. Dania ketogeniczne sycą na dłużej i sprawiają, że głód znika.

5% węglowodanów, które możemy spożywać, powinno pochodzić z niskowęglowodanowych owoców (maliny, borówki, jeżyny, arbuz, truskawki) i warzyw o niskiej zawartości węglowodanów (np. sałaty, kapusty różnego rodzaju, papryka, ogórki, kiszonki, pomidory, szpinak, cukinia, szparagi, bakłażan itp.).

Pizza, kebab i burgery na keto diecie

Jak więc jest z fast foodem na keto diecie? Otóż jeśli stosujemy produkty wysokotłuszczowe i niskowęglowodanowe możemy stworzyć bardzo dobre alternatywy dla tradycyjnej pizzy, kebaba czy burgera.

Keto pizza to ta, w której zamiast spodu z mąki pszennej zastosowano spód z kalafiora lub z mozzarelli i piersi z kurczaka. Oczywiście istnieją również inne warianty ketogenicznego spodu do pizzy, który zawiera znikomą ilość węglowodanów. Dodatki? Można dobrać wiele niskowęglowodanowych dodatków, ale należy uważać, by z nimi nie przesadzić. Przykładowe dodatki do jednej pizzy to 2 łyżki passaty pomidorowej z drobno siekanym czosnkiem, żółty ser tłusty, plastry pepperoni lub salami, czarne oliwki i kilka listków szpinaku lub roszponki.

W przypadku kebabów i burgerów również warto zastosować keto zamiennik dla bułki czy tortilli. Można je przygotować z babki płesznik i mąki kokosowej czy migdałowej lub wykorzystać liście ulubionej sałaty.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź stronę https://ketodietetyk.pl/przepisy/ i wypróbuj przepisy ketogeniczne

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%