Zamknij
REKLAMA

KOŹMIN. Poprawili niedoróbki na ulicy Staniewskiej

09.11, 21.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

 Na fatalny stan podziurawionej ulicy narzekali mieszkańcy. 

 
Gmina chciała skanalizować należące do samorządu powiatowego ulice Staniewska i Prostą w Koźminie. Starostwo wyraziło zgodę. Prace trwały bardzo długo. I choć stan dróg przed pracami kanalizacyjnymi nie był najlepszy, to warunkiem aprobaty dla budowy kanalizacji było odtworzenie nawierzchni po zakończeniu robót. Nowa nawierzchnia została położona, ale były konieczne poprawki. 
Mieszkańcy zgłaszali się do m.in. radnego powiatowego z Koźmina dr. Piotra Osucha. On rozmawiał z dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie, Krzysztofem Jelinowskim, który kontaktował się z władzami gminy, aby zrobić remont porządnie. Interesował się pracami i interweniował, aby jeszcze jesienią, gdy była sprzyjająca pogoda, zrobić poprawki. Udało się do 31 października. 
Ok. 350-metrowy odcinek ul. Staniewskiej ma teraz dobrze położoną nawierzchnię. Z tego faktu najbardziej cieszą się mieszkańcy. Jeden z nich odwiedził redakcję.

— Chciałem podziękować za zaangażowanie w sprawę radnemu Piotrowi Osuchowi, wiceburmistrzowi Jarosławowi Ratajczakowi i kierownictwu Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie — powiedział „Rzeczy Krotoszyńskiej” mieszkaniec Marek Więcek.


Na tym jednak nie koniec. Na Staniewskiej planowane jest wiosną 2023 r. ulepszenie ścieżki pieszo-rowerowej.

— Tam, gdzie może stać woda w kałużach, pojawią się kratki ściekowe — wyjaśnił radny Osuch.  
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MieszkaniecMieszkaniec

0 0

Wreszcie coś się dzieje. B r a w o !! Wcześniej nie było wiadomo do kogo się zgłosić. I dobrze że reagują drogowcy i władze.
21:08, 22.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%