Zamknij
REKLAMA

KOŹMIN. XI Gala Sportowca Olimpiad Specjalnych (ZDJĘCIA)

12.29, 17.01.2023 popi Aktualizacja: 13.07, 17.01.2023
Skomentuj Nagrodzeni sportowcy - foto J. GŁODAS
REKLAMA

W piątek 13 stycznia w kinie Mieszko w Koźminie Wielkopolskim odbyła się już po raz jedenasty Gala Sportowca Olimpiad Specjalnych.

Organizatorem wydarzenia był Klub Olimpiad Specjalnych działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Borzęciczkach, dyrekcja i pracownicy ośrodka oraz Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie Konin.

Na uroczystość przybyli zawodnicy klubów olimpiad z Konina, Turku, Rychwała, Kalisza, Krotoszyna, Jarocina, Wolicy k. Kalisza. Łącznie z gospodarzami w spotkaniu wzięło udział 120 zawodników olimpiad specjalnych wraz z trenerami.

Zaproszenie przyjęli liczni goście: przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, powiatowego i gminnego oraz dyrektorzy szkół i instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.Na gali podsumowano całoroczną działalność sportowej, a przede wszystkim wyróżniono najaktywniejszych zawodników. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów od członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pauliny Stochniałek przekazała obecna Marta Dzikowska - radna sejmiku wlkp.

Na koniec osoby zebrane w sali kinowej podziwiały umiejętności szkolnej grupy cyrkowej "Mix Ferajna" oraz występ artystyczny dziewcząt z Borzęciczek do utworu "Góry do góry".

Po uroczystości w sali kinowej odbył się bal sportowca w pałacu w Borzęciczkach z wieloma atrakcjami i niespodziankami.

Przedsięwzięcie doszło do skutku m.in. dzięki wsparciu sponsorów i wielu osób dobrej woli, które od lat włączają w sportową działalność SOSW w Borzęciczkach. Podziękowania należą się też wolontariuszkom z WSZPTW w Cerekwicy Nowej za zaangażowanie w organizację tego wydarzenia.

(popi)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%