Zamknij
REKLAMA

Dożynkowo we Wrotkowie. Uroczyście i radośnie (FOTO)

17:02, 10.08.2019 | (ltra)
REKLAMA
Skomentuj

3 sierpnia mieszkańcy Wrotkowa obchodzili święto plonów, czyli tradycyjne dożynki.

Imprezę zorganizowała rada sołecka z sołtysem Michałem Frąckowiaka we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich. Dziękczynną mszę św. proboszcz parafii NMP w Mokronosie, ks. Stanisław Koza, odprawił w sali wiejskiej.

Panie z KGW przygotowały dla wszystkich poczęstunek - kiełbaski z grilla, bigos i ciasto. Na najmłodszych czekały lody, frytki i wata cukrowa. Dzieci mogły poszaleć na dmuchanym zamku oraz skorzystać z przejażdżki wozem koźmińskiej straży. Chętnie też ustawiały się w kolejce do malowania twarzy. Rodzice mogli spokojnie porozmawiać, podczas gdy dzieci przebywały pod czujnym okiem animatorek, które organizowały ciekawe zabawy i zawody.  

Zorganizowano konkurs na najciekawsze dożynkowe przyozdobienie posesji. Wzięło w nim udział 15 domów. Zwycięzców wybrali mieszkańcy wioski poprzez głosowanie. Wygrali Beata i Jarosław Leśniakowie, którzy przygotowali samolot ze słomy. Nagrodę, którą był odkurzacz, wręczył im sołtys  Frąckowiak.

Każdy, kto ozdobił swą posesję, otrzymał upominek.  Ale to nie koniec konkursów, mieszkańcy mierzyli się bowiem także m.in. w przeciąganiu liny, rzutach snopkami  słomy czy jajkami. Dożynki zakończyła zabawa taneczna do białego rana. Przygrywał Krystian Drobnik z Wrotkowa.  

 

REKLAMA
((ltra))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone