Zamknij

KOŹMIN WLKP. Jak chronić działkę przed włamaniem?

17:09, 10.08.2019 | Zuzanna Lorenz
REKLAMA
Skomentuj

Zakończenie sezonu letniego poskutkuje zmniejszeniem aktywności działkowców. Jak się okazuje, jesienią zeszłego roku na terenie koźmińskich ogrodów działkowych doszło do serii włamań. Istnieją jednak sposoby zabezpieczenia się przed kradzieżami.

- Należy zwracać uwagę na niepożądane osoby – radzi prezes Rodzinnych Ogródków Działkowych w Koźminie Wlkp., Mirosław Witkowski. Chodzi przede wszystkim o podejrzanych ludzi pojawiających się przy działkach. Prezes przypomina, że każdy obcy powinien zostać wyproszony.  

Trzeba też uważać na pojazdy wjeżdżające na teren działek. – Zakaz wjazdu nie obowiązuje tylko w szczególnych przypadkach, takich jak budowa – informuje prezes ROD.

Zarząd koźmińskich ogródków ściśle współpracuje z policją. Na życzenie działkowców policjanci znakowali w ostatnim czasie  rowery, kosiarki oraz inny sprzęt ogrodniczy.

Prezes Witkowski radzi pochować rzeczy przed zimą. Niektórzy działkowcy inwestują też w kamery. Regulamin działek nakazuje zamykanie na klucz bramy po wyjściu.

(Zuzanna Lorenz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone