Zamknij
REKLAMA

Krotoszyn w programie Mieszkanie Plus. Najpierw powstanie analiza

17:31, 10.08.2019 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

Krotoszyn chce wybudować 40 mieszkań na wynajem dzięki rządowemu programowi Mieszkanie Plus. Inwestycja powstanie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

5 sierpnia w Rawiczu burmistrz Krotoszyna oraz włodarze Rawicza i Trzemeszna podpisali porozumienie w sprawie budowy łącznie 180 mieszkań. O wspólnym przedsięwzięciu zadecydowała ekonomia, o czym wspomniał Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza, który jest liderem trójstronnego porozumienia gmin.

Trzej burmistrzowie uznali, że jeśli ogłoszą przetarg na wybudowanie 180 mieszkań, będzie to tańsze niż gdyby robili samodzielnie po 40. W Rawiczu mogłoby powstać 100 mieszkań, a w Krotoszynie i Trzemesznie po 40. Czynsze w tych mieszkaniach będą wyższe niż w komunalnych, ponieważ jest możliwość  wykupienia ich na własność.

- To pierwszy etap. W wyniku porozumienia mamy szansę na uzyskanie od państwa pieniędzy na przeprowadzenie analizy, czy takie mieszkania są potrzebne. My za tę ekspertyzę zapłacimy nie więcej niż 5 tys. zł, a Rawicz jako lider - do 10 tys. zł. Większość kosztów opracowania pokryje państwo – mówi burmistrz Franciszek Marszałek.

 

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA