Zamknij
REKLAMA

Nadal nie znaleziono mieszkańca DPS. Jest zagrożenie życia FOTO

12:22, 16.08.2019 | J.U
Skomentuj
REKLAMA

W dniu 15 sierpnia w godzinach popołudniowych w okolicy miejscowości Baszków zaginął 56-letni mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej. Wczoraj prowadzone były działania w okolicach Smolice.

Mężczyzna samowolnie oddalił się z ośrodka Fakt ten budzi duże zaniepokojenie, ponieważ jest on osobą niezdolną do samodzielnej egzystencji.

Piątkowe poszukiwania trwały 13 godzin. Akcja trwa nadal. Wykorzystywane są drony z Wydziału Techniki Operacyjnej Komendy policji w Poznaniu, a także wyszkolone psy z jednostek w Kaliszu i Mosiny.

Poszukiwania prowadzono w Smolicach, bo - rzekomo - tam miał być widziany mężczyzna. nie dały konkretnych rezultatów.

Dzisiaj, w sobotę, akcję przerzucono do Baszkowa. W akcji jest śmigłowiec policyjny - Blackhawk z Warszawy.

Rysopis zaginionego:
Wzrost ok 170 cm
Szczupły, drobna budowa ciała
Łysy, oczy niebieskie.

W chwili zaginięcia ubrany był w ciemno-szare spodnie dresowe, brązową bluzę i ciemną czapkę z daszkiem.Mężczyzna ma problemy koordynacyjne - ruchowe i specyficzny chód.

Działania poszukiwawcze prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Szukamy i Ratujemy z Ostrowa Wlkp. W akcji bierze udział 20 policjantów, 70 strażaków OSP oraz Mobilne Centrum Koordynacji Poszukiwań SiR.


W przypadku zauważenia mężczyzny prosimy o kontakt z policją w Krotoszynie pod numerami:

62 725 52 00, 62 725 52 11

lub z numerem alarmowym SiR

731 112 113.

 

(J.U)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

DidDid

6 2

A co robili opiekunowie w chwili gdy podopieczny się oddalił? Pewnie od razu nikt się nie zorientował i dopiero po czasie ponieśli alarm , ktoś powinien za to odpowiedzieć tym bardziej że większość podopiecznych ma umysły jak dzieci uwięzionych w ciałach dorosłych ludzi . Oby znalazł się ten człowiek cały i zdrowy !!! 18:53, 16.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Odp..Odp..

2 2

Ludzie nadal nie rozumieją że osoby w takim ośrodku jak dom pomocy społecznej nie są ubezwłasnowolnieni. Jeżeli nie są mają prawo do samodzielnej egzystencji. Po za tym trzeba najpierw się dowiedzieć. Ile jest takich osób w danym ośrodku do przypilnowania. Jezeli jest ich z 200 nie są w stanie nagle zorientować się że ktoś się oddalił. Nikt z opiekunów nie jest Bogiem i wszystkiego nie przewidzi. Najlepiej to skomentować. A może iść tak na wolontariat i zobaczyc jak to jest od środka. 11:38, 17.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

0 1

Coś podobnego miało być jeszcze w poprzednim miejscu w Pałacu. Prawdopodobnie, że też szukali i się okazało, że człowieka widmo a nawet stwierdzono, że to było UFO. 19:39, 17.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jonjon

0 0

Ten ośrodek to nie więzienie, ludzie mają prawo wychodzić na spacery kiedy chcą. 16:47, 18.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA