W minioną sobotę 22 czerwca w Krotoszynie odbyło się bardzo ciekawe wydarzenie. Uczestnicy muzykowali przy ogniu, pletli wianki i poszukiwali kwiatu paproci. Czekało na nich także dużo etnicznej muzyki.
Oprócz tego przeprowadzone zostały trzy warsztaty: zielarskie, bębniarskie i ceramiczne. Krotoszynianie obejrzeli koncert Papadram - formacji bębniarskiej, którą założył w Wolimierzu w 1991 r. Wiktor Golc - twórca etnicznych instrumentów perkusyjnych.
Poczet Wierzbięty – krotoszyńska formacja zajmująca się rekonstrukcją strojów, uzbrojenia i wyposażenia mieszkańców średniowiecznej Wielkopolski zachęcała małych i dużych do oswojenia się z rycerskimi atrybutami, tj. mieczami.
Niezwykle piękne były tańce blisko Ziemi w wykonaniu Kapeli z Kociny z zaprzyjaźnionym naszym Zespołem Tańca Ludowego Krotoszanie. To była istna potańcówka ludowa, do której dołączyli później również obserwujący ją mieszkańcy.
Ciekawą inscenizacje przedstawili młodzi artyści z Teatru Verum działającego przy KOK-u.
O godz. 21.00 wystąpił zespół Kosy. To 4 charyzmatyczne kobiety Aleksandra Gronowska, Katarzyna Pakosa, Anastazja Sosnowska i Katarzyna Szetela-Pękosz. Zaprezentowały własne aranżacje z ludowym materiałem.
Kulminacyjnym momentem wydarzenia zorganizowanego przez Krotoszyński Ośrodek Kultury, był pochód świętojański, w którym oprócz mieszkańców wzięli udział m.in. członkowie Pocztu Wierzbięty oraz teatru Verum. Uczestnicy szli z pochodniami w ręku i na końcu puszczali wianki na tafli Jeziorka Odrzykowskiego.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu rzeczkrotoszynska.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas sekretariat@rzeczkrotoszynska.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz