Jak wygląda kontrola nieruchomości dotycząca zrzutu ścieków. Ile posesji sprawdzono? Czy wystawiono mandaty, czy były pouczenia?
Obowiązek skontrolowania właścicieli co do sposobu zagospodarowania nieczystości ciekłych nałożyła na burmistrza każdego miasta zmieniona w 2022 r. ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminie. Termin mija w sierpniu 2024 r.
– Do tej pory skontrolowaliśmy 1.100 nieruchomości. Nałożyliśmy 470 mandatów karnych na 107 tys. 700 zł i udzieliliśmy 150 pouczeń – informuje Waldemar Wujczyk komendant Straży Miejskiej.
Sprawdzono połowę posesji, które są położone na nieskanalizowanych terenach wiejskich i w mieście, gdzie właściciele mają zbiorniki bezodpływowe (szamba).
- Mamy skontrolowany cały Krotoszyn i 15 wiosek. Zakładam, że do 8 sierpnia 2024 r. z obowiązkowymi kontrolami wyrobimy się. Temat wówczas zostanie zakończony, ale po wyznaczonym terminie kontrole i tak będą musiały być kontynuowane – wyjaśnił komendant Wujczyk.
Jan 10:18, 09.10.2023
Niech się porządkami zajmą w mieście,i wprowadzić im nocne zmiany,a jak nie to zlikwidować ta formacje. Zajmują się takimi zeczami co niewymaga wysiłku. Czas zajada się osiedlami ,pijaństwem w parku,na osiedlach. Ale straż miejska boii się chodzić po zmroku ,bo by w parku buty pobrudzili od psich min
Kuba09:57, 10.10.2023
Czyli juz mają zapewnione gnębienie ludzi na następny rok. Banda nierobuw
1 0
ścieki do rowu i święty spokój, a jak kontrole to wielkie oburzenie to taka agro ekologia