Zamknij
REKLAMA

KOŹMIN. Kierowcy parkują przy sklepach wbrew zakazom

13:58, 10.09.2019 | Z.L
REKLAMA
Skomentuj

Choć kierowcy mogą parkować na koźmińskim rynku, zatrzymują się bezpośrednio przy sklepach. Tłumaczą się, że zostawiają pojazdy na krótko, aby zrobić zakupy. Tymczasem pozostawione przez nich auta utrudniają przejazd. Koźminianie narzekają na pojazdy parkujące przy sklepach wzdłuż jednokierunkowych ulic Staszica i Kościuszki. 

Obie te ulice jednokierunkowe są do siebie równoległe. Staszica prowadzi w stronę Krotoszyna, Kościuszki – do Jarocina. Prawo do parkowania wzdłuż nich mają wyłącznie pojazdy przywożące zaopatrzenie do sklepów. - Zakaz nie obowiązuje podczas załadunku i wyładunku towaru. Zakupy nie są oczywiście załadunkiem towaru – przypomina Bartosz Karwik z krotoszyńskiej policji.

Grożą mandaty do 300 zł
- Za niewłaściwe parkowanie kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości 100 zł. W rejonie skrzyżowania wysokość kary wynosi 300 zł – ostrzega policjant. Radzi, by podobne sprawy zgłaszać poprzez internetową Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po zgłoszeniu policjanci mają obowiązek sprawdzić w ciągu kilku dni, jak wygląda rzeczywistość. 
Sprawę należy też zgłosić policji bezpośrednio. 

Drogowcy zrobili swoje
W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, ponieważ omawiane ulice to elementy drogi krajowej nr 15.
- Jako zarządcy drogi postawiliśmy prawidłowe oznakowanie. Zasady obowiązują wszystkich. Od egzekwowania prawa jest są policjanci. To właśnie im należy zgłaszać wszelkie zauważone sytuacje parkowania w niedozwolonych miejscach. My wykonaliśmy wszystkie swoje zadania, cała reszta pozostaje w rękach policji - mówi Jerzy Helwig, kierownik rejonu GDDKiA w Środzie Wlkp.

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

..

0 0

Niech ktoś zobaczy jak ludzie parkują na ul. Farnej w Krotoszynie przy kościele i cukierni. Czasami to się nie da przejechać bo ludzie stoją byle jak. 16:45, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone