Zamknij

3 medale karateków Nippona w Polish Open

11:01, 22.10.2019 S.P Aktualizacja: 11:06, 22.10.2019
Skomentuj

W dniach 11-13 października odbyła się kolejna edycja międzynarodowego turnieju karate XIII Polish Open - Grand Prix Bielsko-Biała. Zawodnicy Akademii Sportów Walki Nippon w Krotoszynie wywalczyli 3 medale.

Trzydniowe zmagania zgromadziły 1.755 zawodników  210 klubów i 32 państw. Jak co roku zawodnicy ASW Nippon sprawdzali swoje umiejętności na tych zawodach, tym razem zdobywając 3 medale - 1 złoty i 2 brązowe. To dało im 25. miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju.

Miłą niespodziankę sprawili Filip Mosz i Norbert Tysiak, który udało się stanąć na najniższym stopniu podium. Jest to dla obu największy sukces w ich dotychczasowej karierze. Wielki sukces osiągnął trener Piotr Bielawski, który poprzednie dwa lata kończył z brązowym medalem. W tegorocznym Polish Open wygrał konkurencję i zdobył złoto.

W pierwszej dziesiątce zmagania zakończyły: Maja Dolata (5.m w kata dziewcząt do 9 lat i 7 m. w kumite U10, + 30 kg) oraz Julia Mosz (9.m kumite kadetek, + 54 kg).

Zdaniem trenera Bielawskiego to wielki sukces dla krotoszyńskiego klubu, ponieważ wszyscy zawodnicy zajęli wyższe lokaty niż w ubiegłym roku. - To świadczy o tym, że ciężka praca, która wkładamy na treningach i w trakcie przygotowań do zawodów, przynosi efekty – komentuje trener P. Bielawski.