Zamknij
REKLAMA

Młodzi pływacy nie próżnują - zaliczyli trzy imprezy w dwa dni

23:38, 01.11.2019 | red.
Skomentuj
REKLAMA

Młodzi pływacy KS Krotosz nie mieli ostatnio zbyt wiele czasu na relaks. W ciągu dwóch dni startowali bowiem w trzech imprezach pływackich.

26 października  w XVI Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego w Pływaniu w Legnicy klub reprezentowała Julia Bielawna. W kat. 13-15 lat zdobyła złoty medal na dystansie 100 m klasykiem z czasem 1:21,53. W zawodach wzięło udział prawie 250 zawodników z 21 klubów głównie z południowo-zachodniej Polski.


Tego samego dnia odbyły się także ogólnopolskie zawody pn. Śremska Wieża.  Wśród 300 zawodników z 16 klubów Wielkopolski Krotoszanie spisali się bardzo dobrze, zdobywając 9 medali. Medale złote przywieźli Igor Hamrol (50 m klasycznym) i Piotr Niżniowski (100 m dowolnym i 100 m klasycznym). Srebrne krążki stały się udziałem Igora Hamrola i Patryka Krzekotowskiego. Medale brązowe zdobyli Małgorzata Hendrysiak (dwukrotnie), Leon Kluba i Piotr Niżniowski.


27 października reprezentacja Krotosza zameldowała się na Pucharze sprintu w Wągrowcu. 4 złote medale przypadły w udziale Patrykowi Krzekotowskiemu (50 m grzbietowym, 50 m klasycznym), Nicolasowi Jędrzejakowi (50 m grzbietowym) i Alicji Sobierajczyk (25 m grzbietowym). Srebro przywieźli Nocolas Jędrzejak, Martyna Jankowska i Jakub Wilczura, a brąz Martyna Jankowska i Oliwier Muszyński. W zawodach wzięło udział 350 pływaków z 21 klubów.

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz