Zamknij

MP w zapasach. Dwa medale Olimpijczyka, jeden Ceramika

15:25, 26.11.2019 S.P Aktualizacja: 10:41, 27.11.2019
Skomentuj

W sumie trzy medale mistrzostw Polski młodzików wywalczyli zawodnicy reprezentujący kluby z powiatu krotoszyńskiego.

Dwa medale przywieźli zapaśnicy UKS Olimpijczyka Sulmierzyce a jeden krążek zdobył reprezentant LKS Ceramika Krotoszyn.
Mistrzostwa Polski Młodzików w Stargardzie odbyły się w dniach 23 i 24 listopada. Bardzo dobrą i równą formę potwierdzili podopieczni Rafała Patalasa z sulmierzyckiego klubu. W kat. 52 kg brązowy medal zdobył Szymon Gibasiewicz. Również na trzecim stopniu podium zmagania zakończył Przemysław Wizner (57 kg). Olimpijczyk wystawił w mistrzostwach jeszcze Filipa Cierniejewskiego, który w najcięższej kat. 100 kg zajął 8. lokatę.

Ceramik Krotoszyn zakończył turniej z brązowym medalem Huberta Krzyżańskiego w kat. 44 kg. - Medal w pełni zasłużony, Hubert walczył z pasją i widać było, że mu zależy - ocenia Maciej Oprysiak, wiceprezes Ceramika.
O brąz otarł się Maciej Patan, który w końcówce walki o brąz  w kat. 85 kg stracił prowadzenie i zawody ukończył na piątym miejscu.