Zamknij

SULMIERZYCE. 5 medali zapaśników Olimpijczyka

15:55, 09.03.2020 S.P Aktualizacja: 15:55, 09.03.2020
Skomentuj

Na Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym o Puchar Burmistrza Bielawy i Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorek bardzo dobrze spisała się drużyna Olimpijczyka Sulmierzyce.
Na zawodach swe umiejętności zaprezentowało 170 zapaśników z 25 klubów w 8 województwach. Byli także zawodnicy z Czech. W roli gościa specjalnego wystąpił Władysław Stecyk, polski zapaśnik (styl wolny), srebrny medalista olimpijski z Moskwy.
Podopieczni trenera Rafała Patalasa zdobyli 5 medali. Na najwyższym stopniu podium wśród kadetów stanął Przemysław Wizner (60 kg), a w grupie młodzików – Szymon Gibasiewicz (57 kg). Z kolei brązowe medale zdobyli Mikołaj Szymański (młodzicy, 35 kg), Nikola Kromarek (młodziczki, 50 kg) i Dominika Grobelna (młodziczki, 62 kg).