Zamknij
REKLAMA

Młodzi tancerze podczas kwarantanny nie próżnują. Zajęcia online z Art of Dance

14:26, 19.04.2020 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

 

Trenerka prezentuje kroki, dzieci powtarzają. Wszyscy się widzą, choć każdy jest w swoim domu. Tak wyglądają zajęcia w krotoszyńskiej szkole tańca towarzyskiego Art of Dance.

W tym trudnym okresie niektóre lokalne kluby starają nie tracić rezonu i korzystają z dobrodziejstw internetu. Instruktorzy, trenerzy i opiekunowie oraz sami zawodnicy uczestniczą w zajęciach online.

W mediach społecznościowych pojawiają się również wyzwania (tzw. challenge). Polegają na tym, że poszczególne osoby wykonują ćwiczenie lub zestaw kilku ćwiczeń, nagrywają i umieszczają w internecie. Jednocześnie nominują do wykonania zadania kilka osób związanych z ich  klubem. Tak tworzy się łańcuszek ludzi, którzy podejmują wyzwania i wskazują kolejnych.

Z obu wspomnianych form korzysta Art Of Dance, istniejąca od trzech lat szkoła tańca towarzyskiego w Krotoszynie. Uczęszcza do niej 95 osób. Tworzą grupy - sportową, rekreacyjną i przedszkolną.

Do czasu ogłoszenia stanu epidemii uczestnicy trenowali w krotoszyńskiej Społecznej Szkole Podstawowej pod okiem trenerki i instruktorki Jagody Szkudłapskiej, wielokrotnej wicemistrzyni Polski w tańcu towarzyskim i reprezentantki kraju.

- Nie stoimy w miejscu, czekając na koniec kwarantanny domowej. Zajęcia prowadzimy tak samo jak gdyby szkoła była otwarta - po to, aby nie tracić rytmu – mówi w rozmowie z Rzeczą Krotoszyńską Jagoda Szkudłapska.

 

W sali trenowano 2-3 razy w tygodniu. Po ok. 7 dniach przerwy, z uwagi na liczne pytania rodziców i dzieci, trenerka zaczęła od prowadzenia zajęć na żywo poprzez internet. Podczas izolacji domowej utrzymuje częstotliwość treningów. Grupy mają zajęcia w określonych dniach tygodnia. Dodatkowo pani Jagoda wprowadziła trening poprawiający kondycję.

Po niemal miesiącu zajęć w trybie online Jagoda Szkudłapska, choć trochę tęskni za treningami z dziećmi na żywo, dostrzega zalety nowego rozwiązania. 

– Zauważyłam, że będąc na kwarantannie w trakcie zajęć mam możliwość skupienia się na detalach technicznych – mówi.

 

Podsumowując podkreśla, że dzieci cały czas rozwijają się tanecznie, robią widoczne postępy. – Poza tym są naprawdę zaangażowane. Taniec to dla nich pasja – kończy.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz