Zamknij
REKLAMA

Łukasz Walczak nowy trenerem Astry Krotoszyn

15:18, 17.06.2020 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

Piłkarską drużynę Asterki poprowadzi Łukasz Walczak. Nowy szkoleniowiec naszego zespołu będzie również pomagał przy zespołach młodzieżowych.

Walczak zastąpi na stanowisku trenera pierwszego zespołu Krzysztofa Wewióra, z którym zarząd klubu rozstał w 2 tygodnie temu.

Nowy trener posiada licencję UEFA A. Do tej pory pracował w takich klubach, jak: Zjednoczeni Pudliszki, Krobianka Krobia,  WKS Śląsk Wrocław, Polonia Leszno, KA 4 resPect Krobia. Jako szkoleniowiec osiągnął duże sukcesy w żeńskiej piłce nożnej. Trenując młodzieżowe drużyny z Krobii zdobył m.in. tytuły mistrza Wielkopolski oraz drugie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju „Z Podwórka na Stadion” o Puchar Tymbarku w Warszawie. Wiele z jego zawodniczek było powoływanych do kadry Wielkopolski oraz na konsultacje kadry Polski.

Odbywał także staże trenerskie w uznanych klubach Ekstraligi: Lechii Gdańsk, Śląsku Wrocław i Zagłębiu Lubin.

W ubiegłym tygodniu po długiej przerwie spowodowaną pandemią nasi piłkarze powrócili do zajęć. Ze względu na prowadzoną inwestycję na stadionie miejskim w Krotoszynie trenowali na boisku w Kobiernie. Obiekt został stworzony i opiekuje się nim LZS Sokół Kobierno-Tomnice. Na pierwszym treningu już z nowym trenerem Łukaszem Walczakiem zjawiło się 16 zawodników. W okresie przygotowawczym krotoszyńska Asterka pod jego wodzą rozegra kilka sparingów.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KrotoszyniakKrotoszyniak

5 0

Wstyd dla miasta Krotoszyna by taki klub jak Astra z tak długim stażem nie miał porządnej strony internetowej z której moglibyśmy się dowiedzieć kto był prezesem, trenerem, jacy zawodnicy grali i jakie były osiągnięcia zespołu w okresie całej działalności klubu 16:38, 17.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz