Zamknij

Turniej tenisa o puchar burmistrza Krotoszyna.

13:03, 09.07.2020 Sebastian Pośpiech Aktualizacja: 13:03, 09.07.2020
Skomentuj

Zmagania z Rakietą na kortach przy basenie. 31 zawodników uczestniczyło w turnieju tenisa ziemnego o puchar burmistrza Krotoszyna dla dziewcząt i chłopców w 3 kategoriach wiekowych.

Zawody odbyły się 1 i 2 lipca na kortach Krotoszyńskiego Towarzystwa Tenisowego przy u. Ogrodowskiego. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy Rakieta, a głównymi sponsorami byli: Urząd Miejski w Krotoszynie, Krotoszyńskie Towarzystwo Tenisowe oraz przedsiębiorca Maciej Przewoźny. Za pomoc w turnieju podziękowania należą się szczególnie Romanowi Wośkowi i Waldemarowi Wroneckiemu.

- Mimo wakacji, turniej cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Wzięło w nim bowiem udział 31 tenisistek i tenisistów. Pragnę zaznaczyć, że w tym turnieju startowały dzieci i młodzież nie tylko z Krotoszyna, ale również z Koźmina Wielkopolskiego – mówi nam Jerzy Rędzikowski, prezes UKS Rakieta.

Zmagania stały na wysokim poziomie sportowym. W poszczególnych kategoriach wiekowych wyniki kształtowały się następująco. Wśród dziewczynek do lat 12 w finale Ola Rędzikowska pokonała Zuzannę Kurzawską 4:1, 4:0. Bardzo zacięte pojedynki toczyły się wśród chłopców do 12 roku życia, których wystartowało aż  8. W półfinałach Borys Brzeskot pokonał Dominika Janosia 4:1, a w drugim półfinale Miłosz Kołodziejski pokonał Olafa Kowala 4:3.

Również zacięte pojedynki toczyły się wśród dziewcząt do lat 16. W decydującym pojedynku Natalia Kaj pokonała Jagodę Urbaniak 4:3. W tej samej kategorii wśród chłopców blisko 2-metrowy Kacper Kaczmarek (brat znakomitego siatkarza Łukasza Kaczmarka) zdecydowanie pokonał w finale Wojciecha Pawelczaka 6:0.

Na świetnym poziomie stały pojedynki do lat 20. W meczu o pierwsze miejsce wśród dziewcząt Agnieszka Kieliba pokonała po zaciętym meczu Annę Bochnę 6:4, a Marta Pługowska pokonała Weronikę Robakowską 6:4.

Wśród chłopców w tej samej kategorii Bartłomiej Urbaniak pokonał Wojciecha Marciniaka 6:0, a w meczu o trzecie miejsce Mikołaj Pospiech pokonał Kacpra Kaczmarka 6:1.