Zamknij
REKLAMA

15. Mistrzostwa Ziemi Krotoszyńskiej w Siatkówce Plażowej. Mocna obsada turnieju

12:49, 01.09.2020 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj foto J.GŁODAS
REKLAMA

18 par rywalizowało w XV Mistrzostwach Ziemi Krotoszyńskiej w Siatkówce Plażowej w Krotoszynie. Zwyciężył duet Grzegorz Łakomy (Gliwice) / Maciej Gąsior (Zabrze).

Zmagania odbyły się w ostatnią sobotę wakacji (30 sierpnia) na boiskach na terenie basenu miejskiego przy ul. Ogrodowskiego w Krotoszynie. W sumie rozegrano 40 meczy. Turniej trwał od godz. 9.30 do 18.30.

Krotoszyn reprezentowało 5 par. Konkurencja była jednak bardzo mocna. Żadna drużyna nie doszło do walki o podium.

– Takiej obsady w Krotoszynie jeszcze nie było. W turnieju udział wzięli wielokrotni medaliści mistrzostwa Polski w różnych kategoriach wiekowych – komentuje Krzysztof Kapała, prezes Krotoszyńskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej, organizatora imprezy.

W ostatecznej rozgrywce liczyli się przede wszystkim przyjezdni ze Śląska i Dolnego Śląska. W meczu o trzecie miejsce zmierzyli się wrocławianie Wojciech Szymankiewicz/Stanisław Szymankiewicz oraz para warszawsko-gliwicka Krzysztof Gałecki  i Bartosz Andrzejczak. 2:0 (15:10, 15:13) wygrali reprezentanci Wrocławia.

W finale oglądaliśmy potyczkę duetu Grzegorz Łakomy (Gliwice)/Kamil Gąsior (Zabrze) z Arkadiuszem Łokociejewskim (Gliwice) i Maciejem Westfalem (Wrocław). Po zaciętych dwóch setach zakończonych w obu przypadkach wynikiem 15:13 wygrali Łakomy i Gąsior.

Nagrody i trofea sportowe (puchary i statuetki) ufundowane przez sponsorów wręczali członkowie zarządu KTPS wiceprezesi Paweł Radojewski i Wojciech Wojciechowski oraz prezes Krzysztof Kapała.

 

Klasyfikacja końcowa

1. Grzegorz Łakomy/Kamil Gąsior (Gliwice, Zabrze)

2. Arkadiusz Łokociejewski (Gliwice) / Maciej Westfal (Wrocław)

3. Wojciech Szymankiewicz/Stanisław Szymankiewicz (Wrocław)

 

Nagrody indywidualne

Najlepszy zawodnik do 40 lat – Maciej Westfal

Najlepszy zawodnik powyżej 40 lat – Grzegorz Łakomy

 

Senior zawodów

Grzegorz Gałecki (Warszawa)

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

UpadlysportowiecUpadlysportowiec

1 0

A może coś o naszych siatkarzach wypadałoby napisać chociaż wyniki? Czy było aż tak źle że nie ma się czym chwalić? 17:39, 01.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz