Zamknij

Biegacze KS Krotosz wrócili na trasy

13:12, 30.09.2020 Sebastian Pośpiech Aktualizacja: 13:12, 30.09.2020
Skomentuj ARCHIWUM KS KROTOSZ ARCHIWUM KS KROTOSZ

W Łęknie, pod Ślężą i Wisznia Małej zaprezentowali się biegacze Klubu Sportowego Krotosz.

Długo czekali na ten czas, by wspólnie większym gronie wyruszyć na kolejną biegową przygodę i cieszyć się z biegu.Jesienna odsłona rywalizacji nad Jeziorem Łękno - bieg odbył się na pętli o długości 10,5 km pokonywanej jednokrotnie dla ćwierćmaratonu oraz dwukrotnie dla półmaratonu.

Po edycji zimowej i letniej czas na poznanie malowniczych terenów Leśnictwa Łękno jesienią. Na obu dystansach ukończyło 196 osób. Najszybciej dystans 10,5 km ukończył Mateusz Skalski (39:48) z Rehabalance Team.

Pierwszym zawodnikiem na linii mety półmaratonu okazał się Witold Felendziak z Gostynia (1:25:13). Spragniona biegania na zawodach nasza grupa licząca 14 osób większości wybrała dystans 21,1 km.

Miejsce piąte zajął Karol Olejniczak (1:29:19). Na 9. miejscu bieg ukończył Piotr Grzempowski (1:32:11), a 11. Sergiusz Sójka (1:32:31).

Pozostali uczestnicy z KS Krotosz to w kolejności:18. Krzysztof Kasprzak, 19. Karol Mroczkowski, 25. Czesław Sienkiewicz, 33. Rafał Sójka, 39. Jacek Ratajski, 54. Łukasz Zając i 62. Bogumiła Tanaś.

Z kolei na 10,5 km  pobiegło czworo reprezentantów. Na 35. lokacie był Jan Jaruzel, 69 m. - Piotr Tyczyński, 76. Joanna Olejniczak i na 88 m. Walery Maćkowiak.

Miniony weekend to nie tylko zawody w Łęknie, ale również pierwsze miejsce na podium w swojej kat. wiekowej Tomasza Owczarka, który wystartował Wiszeńskiej (za)Dyszce oraz półmaraton na Ślężańskim Festiwalu Biegowym gdzie biegł Szymon Szyrner.