Drużyna chłopców Akademii Piłkarskiej Reissa w Kobylinie zwyciężyła w turnieju, który rozegrano 5 grudnia w Pleszewie.
Do rywalizacji w ramach Reiss Cup przystąpiło 27 zespołów z południowej Wielkopolski złożonych z chłopców urodzonych w latach 2012-13. Uczestniczące w turnieju zespoły podzielony na grupę pn. Liga Mistrzów i grupę Liga Europy.
Wraz z drużynami ze Zdun, Jarocina, Kalisza i Pleszewa młodzi zawodnicy z AR Kobylin przystąpili do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Cały zespół rozegrał znakomite mecze w tej fazie wygrywając wszystkie pojedynki.
Trudnym przeciwnikiem w półfinale okazał się zespół z Gniezna, z którym wygrali po rzutach karnych (3:2). W finale mimo przegrywania 0:1 z zespołem z Brzezin chłopcy z wielką chęcią zwycięstwa, determinacją i dobrą organizacją gry doprowadzili do remisu, by w końcowych fragmentach spotkania zdobyć zwycięską bramkę.
W każdym z elementów "piłkarskiego rzemiosła" widać było dużą jakość i przygotowanie.
- Od postawy bramkarza, przez organizację gry w obronie, po konstruowanie akcji ofensywnych. Z tego zespół wywiązywał się wzorowo - chwali swych podopiecznych Aleksander Sobczyk, trener AR Kobylin.
Fantastyczne bramki (w sumie 15) zdobywał Hubert Kaczmarek a Marcel Wielbiński głosami trenerów został wybrany najlepszym bramkarzem. Marcel znakomicie interweniował nieraz chroniąc drużynę przed utratą goli.
- Całemu zespołowi gratuluję. Ręce same składają się do oklasków! - nie kryje dumy trener Sobczyk.
Jak podkreśla A. Sobczyk, pozytywny obraz gry z turnieju pozostanie z nimi na długo, ale jego podopieczni jeszcze ciężej pracują na treningach, by w przyszłym roku powtórzyć ten sukces.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz