Zamknij

ZAPASY. Brązowe medale Karola Rosiewicza i Szymona Gibasiewicza

12:51, 13.12.2020 S.P Aktualizacja: 12:55, 13.12.2020
Skomentuj

28 i 29 listopada rozgrywano w Zgierzu IX Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach w stylu wolnym. Zawodnicy z powiatu krotoszyńskiego wywalczyli dwa brązowe medale.

Do rywalizacji o tytuły najlepszych zapaśników w kraju przystąpiło 242 zawodników reprezentujących 65 klubów.

W turnieju uczestniczyło czterech reprezentantów LKS Ceramik Krotoszyn – Karol Rosiewicz (kat. 85 kg), Jakub Kasprzak (41 kg), Robert Zakoński (52 kg) i Sebastian Filipczak (62 kg). Pierwszy z wymienionych zajął trzecie miejsce.

Z kolei UKS Olimpijczyk Sulmierzyce wystawił trzech przedstawicieli. Miłosz Wieczorek i Mikołaj Szymański walczyli w kat. 38 kg, a rywalizujący w kat. 62 kg Szymon Gibasiewicz zdobył brązowy krążek.