Zamknij

Młodzi siatkarze walczyli o puchar burmistrza Krotoszyna

08:32, 16.12.2020 S.P Aktualizacja: 08:32, 16.12.2020
Skomentuj

10 grudnia w krotoszyńskiej Szkole Podstawowej nr 8 rozegrano XX Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki Chłopców o Puchar Burmistrza Krotoszyna w kategorii "dwójek" i "trójek".

Ze względu na sytuację epidemiczną wystartowały tylko kluby miejscowe, tj. UKS Piast i gospodarz, czyli UKS Polon. Rywalizowało 14 zespołów. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym” na czas. Jeden set trwał  5 minut.

W "dwójkach" zwyciężyli zawodnicy UKS Polon 2 (Maciej Ryfa i Alan Ignasiak), a srebro wywalczyli Jakub Wilczura i Dorian Jochaniak z UKS Polon 1. Brąz przypadł siatkarzom z UKS Piast 2.

W kategorii "trójek" pierwsze miejsce zajęli zawodnicy UKS Piast 1. Srebro zdobyli zawodnicy Polona 1 (K. Nowak, M. Gendera, W. Ulbrich), brąz - Polona  2 (M. Drożyński, M. Pluta, F. Marcinkowski).

Pamiątkowe medale i puchary wręczał wicedyrektor szkoły Sławomir Chlebowski oraz nauczyciel wychowania fizycznego Łukasz Rak.

Turniej zorganizowano dzięki środkom pozyskanym przez UKS Polon w konkursie ofert krotoszyńskiego Urzędu Miejskiego.