Zamknij

Brązowy medal Pauliny Stempniak. Sukces koźminianki na mistrzostwach Polski

13:22, 18.02.2021 Z.L Aktualizacja: 13:22, 18.02.2021
Skomentuj

Paulina Stempniak z Koźmina uczestniczyła z sukcesem w Halowych Mistrzostwach Polski U18, rozgrywanych od 12 do 14 lutego w Toruniu. Zdobyła brązowy medal i pobiła swój rekord życiowy.

Paulina wzięła udział w biegu na 1.000 m. Dystans ten pokonała w czasie 2 min. 57,44 sek. Koźminianka przekroczyła linię mety jako trzecia.
Już od startu trzymała się trzeciej pozycji. Utraciła ją pod koniec biegu, by tuż przed metą wrócić na to miejsce.
Pokonały ją dwie zawodniczki, które ukończyły bieg o 5 i 3 sek. szybciej.
Trzecie miejsce na mistrzostwach Polski to jak dotąd największy sukces koźminianki trenującej w UKS Piątka Jarocin.
Paulina jest uczennicą II klasy technikum ekonomicznego w koźmińskim Zespole Szkół Ponadpodstawowych. Za swoje osiągnięcia naukowe zdobyła stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Biegi średniodystansowe trenuje pod okiem Marcina Szymkowiaka i Dariusza Maciejewskiego.