Zamknij
REKLAMA

Kolejny sukces koźminianki w kitesurfingu

09:46, 12.04.2021 | Zuzanna Lorenz
Skomentuj
REKLAMA

Kitesurferka Julia Damasiewicz w wielkanocny weekend zdobyła wysokie miejsce w zawodach na Majorce. Na swym koncie ma już medale imprez o zasięgu światowym i europejskim.

Były to pierwsze tegoroczne regaty z cyklu Formula Kite Spain Series. Koźminiance (ur. w 2004 r.) udało się w nich pokonać wszystkie zawodniczki. Jednocześnie w klasyfikacji łączonej (razem z innym grupami wiekowymi i mężczyznami) uzyskała wysokie 9. miejsce. 
Warto wspomnieć, że wśród Polaków, którzy zdobyli na Majorce wysokie wyniki, znalazł się również Jakub Jurkowski (3. miejsce wśród mężczyzn) i Julia Morkowska (5. miejsce wśród kobiet). 
Julka Damasiewicz, podobnie jak oboje wymienionych wyżej zawodników, jest członkinią Kite Race Team, czyli stowarzyszenia wspierającego młode talenty sportowe, który w ostatnim czasie zmienił przynależność, przenosząc się z Sopotu do AZS Sailing Team Poznań.
Nastoletniej koźminiance udało się osiągnąć kolejny sukces. Wśród jej osiągnięć wymienić można zdobyte w 2019 r. mistrzostwo świata i Europy w kategorii junior (do lat 16), a także brąz zdobyty podczas mistrzostw Europy w kategorii open. Zdobyciem srebrnego medalu zakończył się jej udział w Igrzyskach Sportów Plażowych. Julia zdobyła również drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata w Sardynii. 
 

(Zuzanna Lorenz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%