Zamknij

Kolejny sukces koźminianki w kitesurfingu

09:46, 12.04.2021 Zuzanna Lorenz Aktualizacja: 09:46, 12.04.2021
Skomentuj

Kitesurferka Julia Damasiewicz w wielkanocny weekend zdobyła wysokie miejsce w zawodach na Majorce. Na swym koncie ma już medale imprez o zasięgu światowym i europejskim.

Były to pierwsze tegoroczne regaty z cyklu Formula Kite Spain Series. Koźminiance (ur. w 2004 r.) udało się w nich pokonać wszystkie zawodniczki. Jednocześnie w klasyfikacji łączonej (razem z innym grupami wiekowymi i mężczyznami) uzyskała wysokie 9. miejsce.
Warto wspomnieć, że wśród Polaków, którzy zdobyli na Majorce wysokie wyniki, znalazł się również Jakub Jurkowski (3. miejsce wśród mężczyzn) i Julia Morkowska (5. miejsce wśród kobiet).
Julka Damasiewicz, podobnie jak oboje wymienionych wyżej zawodników, jest członkinią Kite Race Team, czyli stowarzyszenia wspierającego młode talenty sportowe, który w ostatnim czasie zmienił przynależność, przenosząc się z Sopotu do AZS Sailing Team Poznań.
Nastoletniej koźminiance udało się osiągnąć kolejny sukces. Wśród jej osiągnięć wymienić można zdobyte w 2019 r. mistrzostwo świata i Europy w kategorii junior (do lat 16), a także brąz zdobyty podczas mistrzostw Europy w kategorii open. Zdobyciem srebrnego medalu zakończył się jej udział w Igrzyskach Sportów Plażowych. Julia zdobyła również drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata w Sardynii.