Zamknij

Radek Baran z upragnionym medalem ME!

10:16, 21.04.2021 S.P Aktualizacja: 08:28, 23.04.2021
Skomentuj

Krotoszyński zapaśnik zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy w zapasach w stylu wolnym. Na warszawskich matach walczył wyśmienicie i zaledwie kilkunastu sekund mu zabrakło, by stoczyć pojedynek o złoty medal w kategorii 97 kg.

W ubiegłym tygodniu odbył się europejski czempionat w Warszawie.

W kategorii 97 kg od ćwierćfinału walki rozpoczął Radosław Baran z Krotoszyna. Nasz zawodnik pokonał Bułgara Ahmeda Bataeva 5:3 i awansował do półfinału.

W półfinale na Radka czekał już Rosjanin Alikhan Zhabrailov, który na ostatnich mistrzostwach świata zdobył brązowy medal. Baran niczym nie ustępował trzykrotnemu mistrzowi Rosji. Był od niego lepszy. Jednak chwila nieuwagi na kilkanaście sekund przed zakończeniem walki, kiedy Radek prowadząc 3:1 dał się złapać za nogę i sprowadzić do parteru, za co Rosjanin otrzymał 2 zwycięskie punkty, kosztowała Radka utratę wymarzonego finału.

W walce o medal brązowy zmierzył się z Ukraińcem gruzińskiego pochodzenia Murazimem Mchedlidze. Radek Baran znał już gorycz przegranych pojedynków o trzecie miejsca ME. Dwukrotnie miał szansę na europejskie brązowe krążki, ale zawsze kończyło się to piątymi miejscami.

20 kwietnia wieczorem w małym finale nasz reprezentant walczył z reprezentantem Ukrainy. W tym pojedynku Radek pokazał moc i charakter wielkiego wojownika. Pewnie wygrał zdobywając swój upragniony medal.

Powiększył rodzinną (brat Radka, Robert zdobył 3 medale ME) kolekcję europejskich medali. Dodajmy, że Robert Baran (125 kg) nie startował w warszawskich mistrzostwach.

Teraz czas dla obu braci na drugą szansę o walkę w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio. Trzymamy kciuki!