Zamknij

Złoto Agnieszki Zimmermann i srebro Macieja Patana

09:33, 07.06.2021 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

W ostatni weekend maja odbyły się dwie ważne imprezy. Z obu zawodnicy Stowarzyszenia Atletyki Ciężkiej Ursus w Krotoszynie przywieźli medale.

29 maja we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. W zawodach wystartowała Agnieszka Zimmermann, wracająca na pomosty po przerwie ciążowej. Zawodniczka reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Krotoszynie w trzeciej próbie uzyskała wynik 67,5 kg, który zapewnił jej 1. miejsce w kategorii wagowej do 52 kg oraz 1. miejsce w klasyfikacji open seniorek. Uzyskany wynik jest także nowym rekordem życiowym Agnieszki.  

30 maja w Katowicach odbył się Puchar Polski w trójboju siłowym klasycznym. Wystartowało w nim dwóch naszych zawodników. Maciej Patan (kat. plus 74 kg, junior do lat 16) zajął 2. miejsce. Uzyskał w poszczególnych konkurencjach: 155 kg (przysiad), 90 kg (wyciskanie leżąc), 177,5 kg (martwy ciąg). W sumie w trójboju 422,5 kg dało mu to srebro.

To był udany debiut młodego zawodnika. Walka o złoto toczyła się do ostatnich podejść jednak tym razem się nie udało.

– Niemniej Maciej pokazał, że ma charakter i potrafi walczyć – stwierdził Szczepan Zimmermann, trener krotoszyńskiego klubu SAC Ursus.

Robert Niedzielski startował w kat. plus 83 kg w grupie wiekowej weteranów pomiędzy 40-49 lat. Przysiadł z ciężarem na sztandze ważącym 200 kg, wycisnął leżąc na ławce 137,5 kg a w martwym ciągu uzyskał 215 kg. Łącznie dało to rezultat 552,5 kg, co wystarczyło do zajęcia 5. lokaty.

– To rewelacyjny start także debiutującego zawodnika w mocno obsadzonej kategorii weteranów – uważa Sz. Zimmermann.

Robert zaliczał kolejno podejścia z coraz większą swobodą mimo zwiększającego się ciężaru. Zaliczenie wszystkich 9 podejść jest dużym wyczynem.

– Rywalizacja o miejsce na pudle była zacięta, zawodnik cały czas deptał po piętach pozostałym rywalom – mówi trener.

I choć Niedzielski nie zdobył medalu, to ma duże rezerwy i możliwości, więc jego zdobycie jest kwestią niedalekiej przyszłości.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%