Zamknij

Łukasz Kaczmarek ślubował przed wylotem na igrzyska olimpijskie

10:22, 13.07.2021 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj foto PZPS.Pl
REKLAMA

W Polskim Komitecie Olimpijskim polscy siatkarze a wśród nich krotoszynianin Łukasz Kaczmarek złożyli przyrzeczenie olimpijskie.

XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie odbędą się w dniach 23 lipca - 8 sierpnia w Tokio.  W Polskim Komitecie Olimpijskim 12 lipca polscy siatkarze wraz z przedstawicielami żeglarstwa i pływania złożyli uroczystą przysięgę olimpijską.

Wspólnego dla wszystkich dyscyplin odczytu dokonał Michał Kubiak – kapitan reprezentacji Polski.

Wśród dwunastki wybranej przez trenera Vitala Heynena jest siatkarz z Krotoszyna Łukasz Kaczmarek. Atakujący Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będzie zmiennikiem jednego z liderów kadry Bartosza Kurka.

Łukasz jest pierwszym w historii Krotoszyna sportowcem uprawiającym gry zespołowe, który wystąpi w igrzyskach olimpijskich. Jego historia jest niesamowita. Przez ostatnie w lata przeszedł drogę od kontuzji, choroby i walki o powrót do wysokiej formy. Zwieńczone zostało to w maju zwycięstwem w siatkarskiej Lidze Mistrzów ze swoim klubem i powołaniem do reprezentacji narodowej na Ligę Narodów rozegraną we Włoszech. To tam wywalczył sobie bilet do Tokio.

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%