Zamknij

Trener Sebastian Kaczmarek i Gwardia Wrocław mistrzami Polski w siatkówce plażowej!

11:34, 02.09.2021 Sebastian Pośpiech Aktualizacja: 12:01, 02.09.2021
Skomentuj foto MATERIAŁY PRASOWE foto MATERIAŁY PRASOWE

Para Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski wygrała złoty medal Mistrzostw Polskie w siatkówce plażowej. Trenerem tych zawodników jest krotoszynianin Sebastian Kaczmarek.

Przed startem sezonu plażowego Gwardia Wrocław postanowiła otworzyć sekcję siatkówki plażowej i spróbować swoich sił w rozgrywkach krajowych i międzynarodowych. Parę plażową stworzyli wychowankowie Gwardii Paweł Lewandowski i Jakub Zdybek (oboje grali w klubie na poziomie II ligi w wydaniu halowym). Trenerem Gwardzistów został krotoszyński siatkarz plażowy i halowy - Sebastian Kaczmarek. Dodajmy, że jego partnerem na piaszczystym boisku był Łukasz Kaczmarek (nie są braćmi) - dziś reprezentant Polski w siatkówce halowej, zawodnik Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn Koźle.

Turniej finałowy ORLEN Mistrzostw Polski 2021 w siatkówce plażowej odbył się w dniach 27-29 sierpnia w kompleksie sportowo-rekreacyjnym Słupna w Mysłowicach.

Duet podopiecznych trenera S. Kaczmarka występujący pod nazwą Chemeko-System Gwardia Wrocław BVB Team od początku zawodów imponował dobrą formą. Siatkarze pewnie rozpoczęli turniej od zwycięstwa nad parą Kałuża/Radzikowski. Drugi pojedynek stoczyli z doświadczoną parą Prudel/Szałankiewicz, którzy okazali się lepsi. W kolejnym meczu wrocławianie nie dali za wygraną i wyeliminowali z turnieju parę kadrową Miszczuk/Kruk

W ćwierćfinale zmierzyli się z rozstawionymi z nr 5 Piotrem Janiakiem oraz Jędrzejem Brożyniakiem. Wrocławianie pokonali silnych rywali już w dwóch setach.

W półfinale natomiast mieli okazję do rewanżu. Po raz drugi na mistrzostwach zmierzyli się z duetem Mariusz Prudel/Jakub Szałankiewicz, który raz ich już tutaj pokonał. Pierwszego seta Lewandowski/Zdybek  przegrali wysoko 12:21. W drugiej partii wrocławianie wrócili do gry w secie drugim, w którym triumfowali 21:17. O awansie do finału zadecydował tie-break. Bardzo wyrównany i długi, w którym podopieczni krotoszyńskiego trenera wygrali 22:20.

Zdybek i Lewandowski w finale zagrali przeciwko Michałowi Brylowi i Bartoszowi Łosiakowi. To kombinowana para złożona z uczestników niedawno zakończonych Igrzysk Olimpijskich w Tokio.W pierwszym secie wrocławianie wygrali 22:20. W drugim podrażnieni przeciwnicy zwyciężyli do 14. Natomiast tie-break był wisienką na torcie walki o złote medale. Było wszystko co w plażówce najlepsze - świetne bloki, genialne obrony i soczyste ataki. Ostatecznie to niespodziewanie duet Lewandowski/Zdybek wygrał decydującego seta 18:16. Złoty medal mistrzostw Polski w siatkówce plażowej to największy sukces tych graczy prowadzonych przez naszego Sebastiana Kaczmarka.

Para Lewandowski/Zdybek ma za sobą cały udany sezon. Najpierw wygrali turniej w Augustowie, następnie Plażę Gotyku w Toruniu, gdzie pojawiły się najlepsze pary plażowe z całej Polski. W turnieju eliminacyjnym do MP w Cieszynie rozgrywanym w ramach Plaży Open było równie ciekawie. W finale Zdybek i Lewandowski zmierzyli się z doświadczoną parą Michała Kądzioła i Marcin Ociepski. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Ponownie lepsi okazali się wrocławianie pod wodzą Kaczmarka. Siatkarze mieli również okazje wystąpić na turnieju rangi FIVB World Tour w Lublanie. Tam dotarli aż do ćwierćfinału i niestety ulegli parze z Litwy. Na końcu sierpnia z kolei odbył się turniej w ramach Grand Prix w Myślenicach. Świetna gra Gwardzistów zaowocowała awansem do finału, gdzie czekała na nich para kadrowa Jakub Szałankiewicz/Miłosz Kruk. Niestety siatkarze musieli uznać wyższość przeciwników i ostatecznie zajęli drugie miejsce.

W Kołobrzegu również siatkarze znaleźli się na podium, lecz tym razem na miejscu trzecim, w turnieju rozgrywanym z cyklu Plaży Open. Ostatnia runda turnieju Plaża Open w Białymstoku to istny popis pary Chemeko-System Gwardia Wrocław BVB Team - Jakub Zdybek oraz Paweł Lewandowski. Mecz finałowy, zakończony wynikiem 2:0, potwierdził, że  duet Zdybek/Lewandowski jest w wyśmienitej formie. Siatkarze zapewniając sobie wygraną zdobyli Puchar Polski. Warto wspomnieć, że Chemeko-System Gwardia Wrocław BVB Team zgarnęła praktycznie wszystkie wyróżnienia, które wręczane były przy okazji ostatnich zawodów Plaży Open. Tytuł MVP został Kuba Zdybek, który został też najlepiej broniącym a najlepiej blokującym jego partner Paweł Lewandowski. Trenerem roku wybrano Sebastiana Kaczmarka!