Zamknij

KS Krotosz w Kotle Czarownic

08:25, 07.10.2021 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

13 Silesia Marathon już za nami. Nasi biegacze wystąpili na Górnym Śląsku.

Są maratony z wyjątkowo szybką trasą, gdzie padają rekordowe wyniki, są też biegi na dystansie 42 km 195 m z wyjątkowo trudną trasą. Właśnie do tych drugich należały zmagania na Śląsku.

Ekstremalnie ciężka trasa przebiegała przez cztery śląskie miasta: Chorzów, Katowice, Mysłowice i Siemianowice Śląskie. Początek zmagań był pozornie łatwy i wiódł przez Park Śląski, Dolinę Trzech Stawów. Na piątym kilometrze biegacze minęli legendarny katowicki Spodek. Jednym z atrakcyjniejszych punktów biegu była zabytkowa dzielnica Nikiszowiec, czyli „miasto w mieście”, które tworzą górnicze familoki, przypominające atmosferę dawnego Śląska.

Od tego momentu zaczęły się nieustanne podbiegi, a był to dopiero piętnasty kilometr maratonu. Łatwy, pierwszy etap trasy pozostał tylko wspomnieniem, zaczęła się twarda walka o tempo, w utrzymaniu którego pomagali kibice Szopienic.Trzydziesty piąty kilometr każdego maratonu to tzw. ściana. Długi podbieg miał 5 km długości.

Końcówka to już sama radość i niemalże czysta przyjemność, gdyby nie fakt, że w nogach było już 40 km. Dwa kilometry zbiegu Parkiem Śląskim i wreszcie wymarzona meta na bieżni legendarnego stadionu w Kotle Czarownic w Chorzowie.

Trasę maratonu ukończyło 2.721 osób. Zwycięzca okazał się Andrzej Rogiewicz (czas 2:19:07). Najszybszą kobietą była Iryna Masnyk - 2:59:00.

W biegu maratońskim i półmaratonie uczestniczyli reprezentanci KS Krotosz Krotoszyn. Pierwszy z tej grupy linię mety minął Karol Olejniczak (3:10:58), co dało mu 95 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Z dobrej strony pokazał się Patryk Karwik, który debiutował na królewskim dystansie. Maraton ukończyli także Karol Mroczkowski, Rafał Sójka i Joanna Olejniczak.

Zwycięzca półmaratonu został Mateusz Mrówka - 1:11:09. KS Krotosz na tym dystansie reprezentowali Sergiusz Sójka, Łukasz Zając, Marika Mroczkowska i Valery Maćkowiak.Mimo bardzo trudnej trasy wszyscy biegacze KS Krotosz byli zadowoleni, gdyż po prawie dwóch latach uczestniczyli w tak dużej imprezie na polskiej ziemi.

Działalność Klubu wspiera Miasto i Gmina Krotoszyn.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%