Zamknij

Samorządowcy i księża zagrali mecz piłkarski

17:12, 17.10.2021 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę 17 października odbyła się szósta edycja Memoriału ks. Teodora Kaczmarka.

Na boisku Orlik zobaczyliśmy kilku radnych i urzędników a po drugiej stronie duchownych. Było dużo zdrowej rywalizacji i uśmiechu u graczy. 

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Marian J.Marian J.

0 2

Msza św. w Bydgoszczy i transmitowana przez TVP Polonia z okazji przypadającej rocznicy ks. Jerzego Popiełuszko, który został zamordowany przez SB.
Taki pewny wątek i wynika, że ks. Popiełuszko ostatnią swoją mszę św. odprawił w obecności ks. Jankowski w roku 1984 19 października. W mojej rodzinie a obecnie śp. był ksiądz Jankowski proboszcz z jednych parafii diecezji poznańskiej. W latach komunizmu to musiał schodzić z ambony i poważny zawał ale nadal był lubiany i nawet ludzie z odległych parafii przyjeżdżali posłuchać kazania. Jak było mi wiadomo taki pewny lekarz weterynaryjny z Borku Wlkp. często przyjeżdżał do tej parafii posłuchać kazania. Weterynaria z lat komunizmu w Borku Wlkp. nie miała dobrego wizerunku.
Obecnie nazwisko Jankowski stało się nienawidzone a powody to powiązania z księdzem Jankowski z Gdańska a powody znane.
Jaki wpływ ma obecnie na nazwisko Jankowski na podstawie odprawianej mszy św. roku 1984 w Bydgoszczy i czy nie czasami celowa podkładka i w tym kierunku zmierzam. Po tylu latach to trudno to określić bo wówczas SB stosowała też i takie sztuczki.
Z Homilii dziś wygłoszonej z Kościoła w Bydgoszczy to można odnieść mieszane uczucia. Takie jedno to ( fakt, że mordować nie wolno ) wynika, że Kościół też bez winy nie jest bo można wywnioskować, że było jątrzenie co do lat przeszłości. Smutne jest słuchanie takiego wprowadzenia i Homilii z Kościoła w Bydgoszczy, że SB mordowało i to w okrutny sposób. Komunizm był zarazą, której pohamowanie było trudne i w końcu upadł i się pogrzebał na wieki. Obecnie ustrój demokratyczny chociaż nie morduje bez opamiętania ale jest wiele nieprzyjemnych zjawisk, które sprawiają, że życie ludzkie jest nadal w rozterce. 18:26, 17.10.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Marian J.Marian J.

0 2

Należy dodać, że obecnie w Krotoszynie społeczny, Internetowy, policyjny oraz lekarski zaszczyt, że udało się w roku ubiegłym umieścić na dwa miesiące w szpitalu psychiatrycznym w Miliczu. Powód umieszczenia osoby ( czyli mnie ) to mniej chorobowy a bardziej celowo zmyślone inne powody.
Z tego może wynikać, że nazwisko moje jest dla krotoszynian nie wygodne.
Wynika, że poniżanie krotoszynianie odziedziczyli z lat komunizmu. 20:02, 17.10.2021


Marian J.Marian J.

0 0

Może coś dodam a zdarzenia miały rok 1960 a 1970.
Co do weterynarii w Borku Wlkp. to był lekarz i felczer. Z opowiadań to co można było usłyszeć ( a mieszkałem w gminie Borek Wlkp sąsiedzki obecnie powiat ), że felczer dopuszczał się celowego okrucieństwa na zwierzętach a następnie były zawożone na ubój. Właściciel tego zwierzęcia otrzymywał odszkodowanie z ubezpieczenia. W wsi mówiono a żeby uważać na Bar w Borku Wlkp. obsługiwany przez osobę z wyższej półki. Mówiono, że to bar na M i sam się przekonałem jak do małej czarnej kawy coś dosypano. Skutki tego były takie, że wystąpiła skrajność życia i wiele nie brakowało a żeby to życie stracić.
Co do Kościoła w Borku Wlkp to też grubo nie w porządku. Gdy przystąpiłem do spowiedzi św. to po krótkiej rozmowie ze mną ksiądz opuścił mnie nie udzielając rozgrzeszenia. Działo się to na oczach wielu ludzi a w tym znanych.
Do Kościoła wielkie pretensje mieli moi rodzice bo takie chamskie zachowanie księdza doprowadziło do szereg komplikacji życiowych na parę lat. Ale wróciłem do swojej wiary i tak jest do obecnego czasu a skutki boreckiego świra są nadal w Krotoszynie zauważalne.
Z poważaniem. 18:59, 25.10.2021


Marian J.Marian J.

0 0

Podsumowując to wszystko to wynika że winna jest temu wszystkiemu społeczność w latach przeszłosci. Wynika dalej że było to wspierane Urzędowo i nadal ma to swoje znaczenie w obecnym czasie.Obywatelu nie naśladuj zła przeszłości bo to tylko dobijanie samego siebie i innych.Ta przeszłość to szatanizm i obecnie trzeba się tego wyrzekać. 15:58, 10.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%