Zamknij

Brąz Zimmermanna na mistrzostwach Polski

15:23, 28.12.2021 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

Jeszcze przed świętami rozegrano w Puławach Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym. Reprezentanci Stowarzyszenia Atletyki Ciężkiej Ursus Krotoszyn wystartowali w formule sprzętowej.

Bardzo dobrze spisał się Szczepan Zimmermann, który po zaciętej walce i dziewięciu zaliczonych podejściach zdobył brązowy medal w kategorii seniorów do 93 kg. Nasz trójboista przysiadł z ciężarem na sztandze o wadze 302,5 kg, wycisnął leżąc 182,5 kg, a w martwym ciągu osiągnął 282,5 kg. Jego łączny wynik to 767,5 kg.

W tej samej kategorii rywalizował Tomasz Olejniczak. Sędziowie nie zaliczyli mu wszystkich prób w przysiadach, wobec czego nie znalazł się w klasyfikacji ogólnej. Trójboista zrezygnował ze startu w wyciskaniu leżąc, gdyż postanowił pomóc Szczepanowi w wiązaniu bandaży i zakładaniu koszuli do wyciskania.

– Miało to kluczowy wpływ na końcowy rezultat – ocenił po zawodach Zimmermann.

Jak podkreślił, trójbój siłowy w formule sprzętowej to tak naprawdę sport drużynowy. Zawodnik dźwiga co prawda ciężary na pomoście, ale to poza nim rozgrywają się prawdziwe zawody - wiązanie bandaży, kontrolowanie rywali, pomoc przy rozgrzewce. Te rzeczy decydują o końcowym rezultacie.

Dodajmy, że T. Olejniczak ustanowił swój nowy rekord życiowy w martwym ciągu - 240 kg.

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%