Zamknij

Sylwestrowe bieganie w Trzebnicy. Zawodnicy Krotosza pokazali moc

10:02, 04.01.2022 popi Aktualizacja: 10:05, 04.01.2022
Skomentuj foto ARCHIWUM KROTOSZ foto ARCHIWUM KROTOSZ

31 grudnia 2021 r. odbyła się 37. edycja Ulicznego Biegu Sylwestrowego w Trzebnicy. Karol Olejniczak z Klubu Sportowego Krotosz zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Ten niezwykły bieg, na zakończenie roku, gromadzi na starcie około tysiąca zawodników z Polski i zagranicy. Dla biegaczy wyzwaniem jest ciekawa i wymagająca trasa, którą tworzą dwie pięciokilometrowe pętle, obfitujące w liczne i wręcz „górskie” podbiegi.

Mimo ostrej rywalizacji sportowej podczas biegu czuć już szampańską atmosferę sylwestrową. Zwycięzcą biegu został jeden z najbardziej znanych polskich zawodników, aktualny mistrz Polski w maratonie i olimpijczyk, Arkadiusz Gardzielewski, który uzyskał czas 30 min. 25 sek. Wśród kobiet triumfowała Aleksandra Jędrzejewska (36:15).

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, przez którą odwołano poprzednią edycję imprezy, w biegu wzięła udział liczna, dziewiętnastoosobowa grupa zawodników KS Krotosz.

Najlepszym z nich okazał się Karol Olejniczak, który z czasem 39:48 zajął drugie miejsce w kategorii M50, a 21. open. Na 24. miejscu open linię mety przekroczył Patryk Karwik (40:00), 34. miejsce zajął Artur Marek (40:55).

Ponadto w biegu uczestniczyli: Joanna Olejniczak, Bogumiła Tanaś, Mariusz Basiński, Paweł Błażutycz, Daniel Deplewski, Piotr Grzempowski, Jan Jaruzel, Miłosz Kaczmarek, Krzysztof Kasprzak, Tomasz Knapik, Andrzej Maciejewski, Valery Maćkowiak, Grzegorz Pawlik, Piotr Tyczyński, Wiesław Urbaniak i Łukasz Zając.

Bieg w Trzebnicy zakończył rok 2021, który w drugiej połowie okazał się bardzo obfity w imprezy, na których biegacze Krotosza wielokrotnie bili swoje rekordy życiowe i stawali na podium.