Zamknij

Srebro igrzysk olimpijskich dla Natalii Brzykcy!

10:44, 11.05.2022 Sebastian Pośpiech Aktualizacja: 15:26, 11.05.2022
Skomentuj

Natalia Brzykcy z Łagiewnik (gm. Kobylin) wywalczyła medal w judo podczas Letnich Igrzysk Głuchych w Brazylii.

Zawodniczka klubu TON Poznań jechała na turniej do południowoamerykańskiego Caxias do Sul z wielkim apetytem na złoty medal.

Po stoczeniu kilku walk nasza judoczka dotarła do finał. Tam na jej drodze stanęła Amerykanka Nina Cutro-Kelly. Niestety, Polka przegrała pojedynek o pierwsze miejsce w kategorii powyżej 78 kg.

- Emocje opadły, ale jest niedosyt po walce finałowej z reprezentantką USA. Zabrakło niewiele, by usłyszeć hymn Polski. Ale i tak ogromnie się cieszę z tego sukcesu. To mój trzeci medal olimpijski – powiedziała Natalia Brzykcy.

W 2013 r. w Sofii (Bułgaria) zdobyła brąz , a w 2017 r. w tureckim Samsun srebro. W tym roku powtórzyła ten wynik.
Jak mówi do jej indywidualnego sukcesu przyczyniło się wiele osób, którym z całego serca dziękuje.