Chłopcy z ósemki mistrzami Wielkopolski w czwórboju!

09:09, 31.05.2022 popi Aktualizacja: 09:12, 31.05.2022
Skomentuj

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie osiągnęli wielki sukces w zmaganiach sportowych.

Drużyna w składzie: Michał Drożyński, Szymon Kliber, Maciej Krawczyk, Kacper Nowak, Borys Trafas i Wojciech Ulbrich podczas finału w czwórboju lekkoatletycznym w Pile pokonała zawodników z całego województwa. Chłopcy  zdobywając złote medale uzyskali prawo startu w Mistrzostwach Polski. Wspomniane zawody odbędą się w dniach 8-10 czerwca w Głuchołazach.

Dodatkowo Michał Drożyński został najlepszym zawodnikiem Wielkopolski jeśli chodzi o zdobycz punktową we wszystkich konkurencjach, tj. biegu na 60 m, biegu na 1000 m, skoku w dal i w rzucie piłeczką palantową. Indywidualnie Michał sięgnął po złoty medal w rzucie piłeczką palantową (63 m) i brązowy medal w biegu na 60 m. Wojciech Ulbrich natomiast stanął na najniższym stopniu podium w rzucie piłeczką.

Trenerami zespołu są Łukasz Rak i Hubert Wronek.