Zamknij

Plaża Zduny po raz dziesiąty. Zacięty bój w finale

11:24, 26.07.2022 Sebastian Pośpiech Aktualizacja: 11:45, 26.07.2022
Skomentuj

Patryk Foltynowicz i Wiktor Kossmann wygrali jubileuszową edycję turnieju siatkówki plażowej w Zdunach.

Zmagania rozpoczęto z samego rana, w minioną sobotę 23 lipca o godzinie 10.00. Do rywalizacji przystąpiło 10 duetów, a zmagania toczone były systemem brazylijskim do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Pogoda również dopisała, choć w pewnym momencie zawody na chwilę zostały przerwane z powodu ulewnego deszczu.

Po blisko dziesięciogodzinnej rywalizacji wyłoniono pary półfinałowe. W pierwszym półfinale duet krotoszyński, a więc ubiegłoroczni zwycięzcy Kamil Dana i Michał Dana, pokonali team z Wrocławia - Piotra Brzóstowicza i Piotra Gabzdyla.

Natomiast w drugim półfinale również para krotoszyńska Patryk Foltynowicz i Wiktor Kossmann pokonała Mariusza Balaszczuka i Artura Nakoniecznego (Wrocław/Milicz). Tym samym rozegrano mecz o trzecie miejsce, w którym zwyciężył Balaszczuk/Nakonieczny pokonując bez straty seta Brzóstowicza i Gabzdyla, a zaraz po tym rozegrany został wielki finał, który toczony był na przewagi i ostatecznie tie break zakończył się zwycięstwem Foltynowicza i Kossmanna 19:17 nad Dana/Dana.

Warto nadmienić, że od nowego sezonu Patryk Foltynowicz występować będzie na parkietach pierwszoligowych, jako zawodnik Astry Nowa Sól.

Końcowa kolejność

1. Patryk Foltynowicz, Wiktor Kossmann,

2. Kamil Dana, Michał Dana,

3. Mariusz Balaszczuk, Artur Nakonieczny,

4. Piotr Brzóstowicz, Piotr Gabzdyl.

Po zakończonym turnieju nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów oraz nagród rzeczowych. Zaraz po ceremonii rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.

Organizatorzy składają za naszym pośrednictwem wielkie podziękowania sponsorom, bez których turniej nie mógłby się odbyć. Są to: EuroWarsztat Kaczmarek, Mil-Trans Tomasz Miler, Mit-Mal Rafał Turbański, Sharing Design, Foret-Pol, Partner Fotowoltaika, Runaway oraz Target One Agency.