Zamknij

UKS Rakieta zorganizowała tenisowy turniej u puchar burmistrza

15:44, 02.08.2022 lem Aktualizacja: 15:53, 02.08.2022
Skomentuj

Na kortach przy ul. Ogrodowskiego w Krotoszynie odbył się turniej w tenisie ziemnym dla dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych.

Organizatorem zawodów przeprowadzonych jeszcze w pierwszej części wakacji letnich był Uczniowski Klub Sportowy,,Rakieta'' działający przy Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie.

Wspaniała pogoda spowodowała, że w turnieju startowało aż 35 młodych tenisistów i tenisistek.

Głównymi sponsorami turnieju byli: Urząd Miejski w Krotoszynie, Krotoszyńskie Towarzystwo Tenisowe, a także krotoszynianie: Maciej Przewoźny, Wiesław Berger i Robert Rędzikowski. Turniej rozgrywany był o puchar Burmistrza Krotoszyna.

W kategorii dziewcząt do lat 13 w finale zmierzyły się Zuzanna Gęsiarek i Zuzanna Kurzawska. Ta pierwsza wygrała  4:0. W rywalizacji o 3. miejsce Maria Kaczmarek pokonała Maję Motyl 4:1.

W kategorii chłopców do lat 13 w meczu o 1. Miejsce zagrali Filip Fischer i Wiktor Kowal. Pierwszy z graczy zwyciężył 6:1. W starciu o 3. miejsce Jeremiasz Talaga wygrał z Piotrem Wysockim 4:3.

W kategorii dziewcząt do 16 triumfowała Maja Talaga, która okazała się lepsza od Natalii Mazurowskiej w stosunku 6:1. Trzecie miejsce zajęła Natalia Leoniak.

W kategorii chłopców do 16 lat startowało najwięcej, bo aż 10 tenisistów. W finale zwyciężył Miłosz Kołodziejski, który pokonał Jakuba Szczepańskiego w stosunku 4:1.

W spotkaniu o 3. lokatę Wojciech Szczepański wygrał z Adamem Ostojem 4:2.

Wśród dziewcząt do lat 20 wygrała Agnieszka Kieliba pokonując Jagodę Urbaniak 6:2.

Wysoki poziom zaprezentowali chłopcy w kategorii do lat 20. W finale Kacper Kaczmarek pokonał Jakuba Zybałę 6:1, a w meczu o 3. miejsce Maciej Kołodziejski wygrał z Wojciechem Pawelczakiem 6:3.

Dodajmy, że Kacper Kaczmarek brat znakomitego krotoszyńskiego siatkarza - Łukasza Kaczmarka.

- Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju kieruję pod adresem Romana Wośka i Waldemara Wroneckiego – powiedział nam Jerzy Rędzikowski, prezes Rakiety Krotoszyn.