Zamknij

KOBYLIN. Kolejny Bieg Marszałka Piłsudskiego za nami

14:55, 18.08.2022 Sebastian Pośpiech Aktualizacja: 14:58, 18.08.2022
Skomentuj Mocna ekipa KS Krotosz Mocna ekipa KS Krotosz

15 sierpnia odbyła się w Kobylinie 29. edycja Biegu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kobylinie.

Impreza została zorganizowana przez gminę pod honorowym patronatem wojewody wielkopolskiego, Michała Zielińskiego. Zawodnicy musieli pokonać ok. 15 km między ulicami miasta, wybiegając na drogi gruntowe i leśne w obrębie tzw. Grobli, gdzie pokonali trzy pętle.

Na linii startu pojawiło się 158 zawodników, a 156 ukończyło bieg.

Wygrał Ukrainiec Mykola Mevsha z klubu Achilles Leszno z czasem 47 min. 29 sek, drugie miejsce zajął jego rodak Dmytro Didovodiuk (również Achilles), kończąc bieg po 48,31 min., a trzecią lokatę zajął Bogdan Semenovych z czasem 50,50 min.

W klasyfikacji generalnej pań pierwsza była Natalia Semenovych z Ukrainy, która uzyskała czas 58,26 min, druga - Justyna Karolczak z klubu Krotosz Krotoszyn (59,28 min.), trzecia – Ukrainka Alina Boszcuk (1 godz. 2,40 min.).

Jako pierwszy spośród kobylinian linię mety z czasem 1 godz. 2,44 min. minął Marcin Chlebowski, który w klasyfikacji generalnej zajął 17. miejsce.

Najstarszym zawodnikiem był Zenon Czysty z rocznika 1947, a najmłodszą osobą na biegu okazała się Paulina Stempniak ur. w 2004 r.

W klasyfikacji drużynowej, do której zaliczano 4 najlepsze czasy zawodników, najlepszy okazał się zespół Power Run z wynikiem 3 godz. 55,18 min., drugie miejsce zajął  Krotosz - 04:21:43, a trzecie Vitamina Team - 04:31:11.

Gdy uczestnicy biegu głównego byli na trasie, na stadionie odbyły się krótkie biegi z udziałem dzieci i młodzieży.

Najlepsi w klasyfikacji głównej panów i pań oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych  otrzymali nagrody pieniężne. Ponadto wszyscy zawodnicy dostali pamiątkowe medale, koszulki i drobne upominki.