Dwa zwycięstwa i drugie miejsce zawodników Krotosza w Starej Krobi

13:39, 13.09.2022 popi Aktualizacja: 13:42, 13.09.2022
Skomentuj

10 września sześcioro przedstawicieli klubu KS Krotosz wystartowało w Tradycyjnym Półmaratonie Biskupiańskim w Starej Krobi oraz w towarzyszącym mu ćwierćmaratonie.

Trasa biegu prowadziła przez Starą Krobię, Domachowo, Rębowo i Ziółkowo. Uczestnicy półmaratonu mieli do pokonania dwie pętle, a uczestnicy ćwierćmaratonu – jedną. Meta znajdowała się na boisku Szkoły Podstawowej w Starej Krobi.

Nasi biegacze w pochmurny, sobotni dzień uzyskali bardzo dobre, a wręcz rewelacyjne wyniki. Wśród kobiet triumfowała, z rekordem trasy – 1:19:59, Justyna Karolczak. Na 1. miejscu podium w kategorii M50 i 14.  miejscu open stanął Karol Olejniczak, uzyskując czas 1:29:07.

Bardzo dobrze pobiegł także Piotr Grzempowski, którego czas 1:32:17 pozwolił mu zająć 2. miejsce w kategorii M30.

W półmaratonie wzięli też udział Artur Marek i Mariusz Basiński. Z kolei w ćwierćmaratonie 2. miejsce w kategorii M60+ zajął Walery Maćkowiak. W biegu na 10,5 km zadebiutowała także przyszła klubowiczka, półtoraroczna Marysia Karolczak, córka Justyny, która wraz ze swoim tatą, Arkadiuszem, pokonała trasę biegu w wózku.

Rodzinna atmosfera i super organizacja biegu, w który zaangażowana była cała lokalna społeczność zrobiła ogromne wrażenie na biegaczach KS Krotosz, którzy na pewno wrócą do Starej Krobi.