Zamknij

KS Krotosz na otwartym turnieju karate w Żarach

11:04, 24.09.2022 mac
Skomentuj

W miniony weekend  zawodnicy klubu Krotosz rywalizowali z karatekami z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy.

Turniej odbył się w ramach federacji JKA.

Drugie miejsce w kata indywidualnym wśród seniorek zajęła Martyna Kaj. Duży postęp można było zaobserwować u młodego zawodnika Wiktora Wąsika, który po dwóch wygranych walkach w kumite przegrał w finałowej walce i wrócił do Krotoszyna ze srebrnym krążkiem.

Pierwsze zawody Agnieszki Piotrowskiej były udane, bowiem zawodniczka uplasowała się na trzecim miejscu podium. Brawa należą się Natalii Głowackiej i Magdalenie Mroczek, które wygrały pierwsze walki eliminacyjne, jednak zabrakło nieco szczęścia, by wygrać kolejne i trafić na podium. Z kolei Adam Marcisz dzielnie walczył w konkurencjach kata i kumite chłopców dziesięcioletnich.

Trenerzy KS Krotosz pozytywnie oceniają start podopiecznych i podkreślają, że turniej jest bardzo dobrym rozpoczęciem sezonu startowego 2022/2023.