Zamknij

Poznań Maraton. Rewelacyjny wynik Justyny Karolczak!

12:33, 18.10.2022 Sebastian Pośpiech Aktualizacja: 13:48, 19.10.2022
Skomentuj

16 października biegacze naszego klubu przyjechali do Poznania, aby zmierzyć się z królewskim dystansem 42,195 km.

21. edycja Poznań Maratonu została zdominowana przez zawodników z Afryki, którzy ustanowili nowe rekordy trasy, zarówno wśród kobiet i mężczyzn, a także zajęli czołowe miejsca w klasyfikacjach generalnych.

Zmieniona trasa poznańskiego maratonu dla większości biegaczy nie okazała się jednak szybsza, wręcz przeciwnie - druga część maratonu po raz kolejny pokazała jak wiele pokory trzeba mieć do tego dystansu. Na szczęście kibice w stolicy Wielkopolski stanęli na wysokości zadania, a głośny doping ułatwiał pokonanie maratońskich kilometrów i dotarcie z uśmiechem do mety.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn pierwsze sześć nagradzanych miejsc zajęli biegacze z Afryki. Jako pierwszy na linię mety wbiegł Bazu Hayla z Etiopii, który w czasie 2:11:26 ustanowił nowy rekord trasy. Wśród kobiet triumfowała Kenijka Caroline Kilel z rekordem trasy kobiet 2:27:00.

Pierwszy na mecie Polak, Krzysztof Gosiewski ukończył bieg z czasem 2:20:48 na 7. miejscu open, natomiast pierwsza Polka Monika Brzozowska (2:46:44) była jednocześnie 6. kobietą na mecie. Bardzo dobrze zaprezentowała się Justyna Karolczak (Klub Sportowy Krotosz), która jako druga Polka uzyskała czas 2:49:30. Justyna zajęła jednocześnie wysokie 7.miejsce w klasyfikacji open kobiet oraz zwyciężyła w kategorii wiekowej K30.

Podczas biegu w Poznaniu na dystansie maratońskim zadebiutowały zawodniczki Krotosza Patrycja Domagała 4:30:08 oraz Marika Mroczkowska, 4:31:28, zaliczając bardzo udany debiut na dystansie 42 km.